Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hindistan saldırılarını Kim Yaptı

28 Kasım 2008 / 12:46
"Bira içtiler, hesabı ödediler. Sonra çantalarından silahlarını çıkarıp ateş etmeye başladılar”
Victorian Chattrapati Shivaji Terminus tren istasyonunda kafe sahibi olan Pappu Mishra’nın ifadesine göre; zanlılardan 2 tanesi AK47 taşıyan “genç”, “beyaz tenli, yabancı görünümlü”, “siyah giyinmiş” gençlerdi.

Bağdat’lı turist Gaffar Abdul Amir ‘in ifadesine göre ise; Leopard Kafe’nin önünde en az 2 kişi ateş açmış, Gaffar’ın BBC kayıtlarına geçen ifadesi; “Hintli gibi görünmüyorlardı, yabancı görünümlüydüler. Biri sarışındı diğerinin saç şekli ise punk tarzındaydı. Muntazam giyimliydiler”.

İfadenin devamı ise; “bir kaç kişi kafeye girdi, bira içtiler, hesabı ödediler. Daha sonra çantalarından silahlarını çıkarıp ateş etmeye başladılar” şeklinde. 11 Eylül, ikiz kule saldırısını gerçeklştirdiği ve Müslüman oldukları öne sürülen Marwan Al-Shehhi ve Muhammed Atta ‘nın da sadece içki içmedikleri, üstsüz striptizcilerle alem yaptıkları daha önce çıkan haberler arasında yer alıyordu…

İlk ağızdan aktarılan yukarıdaki ifadelere göre eylemi gerçekleştirenler alkol içen profesyonel askeri eğitimli beyaz ırktan adamlardır. Buna rağmen, medya bu seferde eylemi gerçekleştirenleri Müslümanlar olarak dünyaya anlatmaktadır. Müslümanlar yine suçlanmakta ve eylemi biri Arap biri de Asya asıllı el-Kaide ve özel olarak Lashkar-e-Taiba nın gerçekleştirdiği dünyaya anlatılmaktadır. Times Online haberine göre; “ Hindistandaki canavarca eylemi gerçekleştirenler el-Kaide ile sıkı başları olan, Pakistanda eğitim kampları bulunan bir terörist grup”. Bu ifadeyle vurgulanan ise Lashkar-e-Taiba.

Times Online’a göre Lashkar-e-Taiba Pakistan İç İstihbarat Servisi (ISI) nin oluşturduğu, bir örgüt. Güney Asya Terörizm Portal’ına göre; “Pakistan Hükümeti, ana olarak ISI vasıtası ile örgüte büyük finansal destek, malzeme ve diğer konularda destek sağlamakta. ISI örgütün temel kaynağı. Aynı zamanda Suudi Arabistan’da örgütü desteklemekte”. ISI üzerinde ise CIA ve İngiliz istihbaratı yer almakta.

Andrew G. Marshall’a göre ISI; “uzun süredir Pakistan’ın gizli hükümeti olarak nitelendirilmektedir. Amerikan ve İngiliz istihbarat örgütleriyle olan sıkı bağları hiç gevşememiştir, bu nedenle ISI tarafından gerçekleştirilen eylemler Asya merkezli yoğun Anglo-Amerikan İstihbarat ağının organize ettiği eylemler olarak algılanmalıdır”.

Zaten Mumbai saldırısında içki içen, yabancı görünümlü ve düzinelerce insanı gözünü kırpmadan öldüren “komandoların” görgü tanıkları tarafından teyit edilmesi de bu eylemin arkasında Hintli Müslümanların veya Arapa el-Kaidenin değil, Anglo-Amerikan İstihbarat organizasyonlarının olduğunu göstermektedir. Saldırı Pakistan’ın bölünmesine zemin hazırlamak, Orta Doğu ve Asyadaki terörizmin devamlılığını sağlamak için yapılmıştır. Mumbai saldırısının Pakistanlı Müslümanlar ve Hindu Hintliler arasındaki ilişkiye çok küçük bir etkisi olabilir.

Marshall’a göre “Stratejik bir odak noktası olarak Pakistan’ın konumu küçümsenmemelidir. Hindistan, Afganistan, İran ve Çin’le sınırları bulunmaktadır”. “Pakistanı dengesizleştirmek, çok sayıda ülkelere veya bölgelere ayırmak, doğal olarak bölgedeki kaosu tetikleyecek ve komşu ülkelerinde zayıflamasına neden olacaktır. Bu görüş İran ve Irak için de geçerlidir ve Anglo-Amerika ilk olarak Irak’tan başlayarak tüm Orta Doğuyu Balkanlaştırma stratejisi izlemektedir”. (Marshall’ın Böl ve Feth Et: Anglo-Amerikan Emperyal Projesi‘ni okumak için tıklayın,)

Obama’nın başkan seçilmeden önce Pakistan hakkında verdiği demecin hata olmadığı görülmektedir; “Terörist hedeflere karşı iyi bir istihbarat edinirsek ve Müşerref harekete geçmezse, biz geçeriz.” (İlgili haberi okumak için tıklayın)

Beyaz Saray’da kimin oturduğu önemli değildir, “küresel seçkinler” şiddet ve ölüm takvimlerini kendileri belirleyerek kaos planlarına devam etmektedirler. Obama ve Demokratlar önümüzdeki 4 yılı, Bush yönetimi ve neo-conların son 8 yılda yaptıklarını eleştirerek geçirecekler fakat onların izlediği politikadan sapmayacaklar. Bu bir oyun. George Bush ve Barack Obama hiçbir şeyi kontrol etmiyor, bunlar sadece arka plandaki “Yeni Dünya Düzencilerinin” ön plandaki adamları.

Kaynak: İnfowars 'dan Kurt Nimmo çeviren Osmanlı Blog
Bu haber toplam 1082 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri