Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mucize Kurtuluşun hikayesi

01.07.2009 13:26
Hint Okyanusu'nda düşen Yemen uçağından kurtulan tek yolcu olan 14 yaşındaki genç kızın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, olayın tanığı o anı anlattı:
Hint Okyanusu'nda Komor adaları yakınında düşen Yemen uçağından kurtulan tek yolcu olan 14 yaşındaki Baya Bakari adlı genç kızın sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

Genç kızın babası Kasım Bakari, Fransız RTL radyosuna yaptığı açıklamada, kızı Baya ile telefonda konuştuğunu söyledi.

Baba Bakari, Komor adalarındaki ailesini görmek üzere annesiyle birlikte Paris'ten ayrılan kızı Baya'nın kaza sırasında uçaktan fırladığını, kendisini uçağın yanında bulduğunu anlattı.

Nazik bir genç kız olarak nitelediği Baya'nın güç bela yüzebildiğini kaydeden Bakari, kızının çok ürkek bir yapısı olduğunu ve böyle bir kazadan kurtulabileceğini hiç düşünmediğini söyledi.

KIZI KURTARMA ANINI BÖYLE ANLATTI

Genç kızı kurtaran Komorlu Çavuş Said Abdilai de, genç kızı suda bulduklarında kendisine atılan can simidini tutamadığını, bu nedenle suya atladığını anlattı. Abdilai, kurtardıktan sonra genç kıza şekerli su verdiklerini belirtti.

Baya'nın kaldırıldığı Komor'daki hastaneden bir hemşirede de, genç kızın durumunun iyi olduğunu, ancak sağlığıyla ilgili açıklamanın daha sonra resmi olarak yapılacağını söyledi.

Yemenia hava yollarına ait Airbus 310 uçağının dün Komor açıklarında düşmesi sonucu, 14 yaşındaki Baya dışında uçakta bulunan 152 kişi yaşamını yitirmişti. Uçağın kara kutularından birinin yeri bugün belirlenmişti
Bu haber toplam 1020 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri