Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hintli Müslümanlardan Olumlu Çıkış

02 Aralık 2008 / 10:57
Mahatma Gandi'nin savunduğu Hintli Müslümanlar teröristleri mezarlıklarına gömmeyi reddetti.
Hindistan'ı sarsan terör olaylarının ardından ölü ele geçirilen 9 teröristin cesedi ortada kaldı. Mumbai kentinde bir araya gelen Müslüman birlikleri, bütün Müslüman mezarlıklarına teröristlerin cesetlerini kabul etmeme talimatı verdi.

Hindistan'daki Dawat-i İslam cemaati lideri Hamid Abdul Razzak, "suçsuz insanları öldürenlerin Müslüman olamayacağını bu yüzden bu vicdansız insanlara Müslüman mezarlıklarında yer vermeyeceklerini" söyledi.

"İslam adına yapılan bu sözde cihat adı altındaki terör, 200 milyonu aşan Hintli Müslümanları utandırdı" diyen Razzak, teröristlerin ne Müslümanların kalbinde ne de kabristanında yeri olduğunu ifade etti.

Müslümanlar Birliği Vakfı Başkanı İbrahim Tai ise, polisin teröristleri Müslüman kabristanlarına getirmemesini belirterek, getirilmesi halinde izin vermeyeceklerini aktardı.

Mumbai saldırılarından sonra Hindistan'da birçok sivil toplum örgütü ve farklı dinlerden cemaat liderleri bir araya gelerek teröre lanet okumuştu. Mumbai'deki saldırılarda 180'den fazla kişi öldü, 300 kişi de yaralandı.
Bu haber toplam 2068 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri