Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hipnozlu sorgulamaya tepki

09.11.2009 17:38
Assubay oğlunun “hipnozlu sorgulamadan” geçtiğini iddia eden acılı baba hava kuvvetleri komutanlığı önünde açıklama yaptı.

Kayseri’deki birliğinde astsubay oğlunun “hipnozlu sorgulamadan” geçtiğini iddia eden acılı baba hava kuvvetleri komutanlığı önünde açıklama yaptı. 

 

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda astsubay olarak görev yaptığı sırada tutuklanan Ali Balta'nın babası Mesut Balta, oğlunun serbest bırakılması için komutanlık karargâhı önünde açıklama yaptı. 

 

Oğlunun suçsuz yere yaklaşık 7 aydır Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Mahkemesi tarafından tutuklu bulunduğunu söyleyen Balta, oğlunun ifadesinin işkence ve hipnoz uygulanarak alındığını iddia etti.

 

Eşiyle Hava Kuvvetleri Komutanlığı önüne gelen baba Mesut Balta, burada bir açıklama yaptı. Oğlunun suç işlediğine inanmadığını söyleyen baba Balta, oğlunun eğer suç işlemişse cezasını çekeceğini, bunun içinde hakkında dava açılması gerektiğini söyledi.

 

Oğlunun yargısız olarak infaz edildiğini öne süren Balta, "Oğluma karşı yargısız infaz soruşturmanın ilk gününden beri devam etmekte olup, oğlumun ifadesi işkence ve hipnoz uygulanarak alınmıştır. Bu kanunsuz davranış sebebiyle sorguya iştirak eden hipnozcu Yarbay Gürol Doğan hakkında usulsüz sorgu ve işkenceden Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılmıştır." şeklinde konuştu.

 

Oğlunun serbest bırakılması için Hv. K. K.'lığına, Genelkurmay Başkanlığı'na ve Milli Savunma Bakanlığı'na verdikleri dilekçelerin cevapsız kaldığını belirten Balta, aile olarak ağır bir mağduriyet içinde olduklarını kaydetti. Oğlunun suçsuz olduğunu savunan baba Balta, adaletin tecellisine yardımı dokunabilecek herkesten yardım talebi beklediğini ifade etti. Balta ve eşi açıklamanın ardından komutanlık önünden ayrıldı.

 

Bu haber toplam 1158 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri