Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hırsızların şaşırtan yöntemi

16.09.2009 00:58
Şimdiye kadar tam 92 otomobil çalan çete, çökertildi... Operasyon, altı farklı şehirde aynı anda yapıldı... Bakın hırsızlar, araçları hangi yöntemle çalıyorlardı?
Şimdiye kadar tam 92 otomobil çalan çete, çökertildi... Operasyon, altı farklı şehirde aynı anda yapıldı... Bakın hırsızlar, araçları hangi yöntemle çalıyorlardı?İstanbul polisi, uzun zamandır takip ettiği oto hırsızlığı çetesini şok baskınlarla çökertti.

Operasyon, 6 şehirde, tam 79 adrese eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. 500 polis görev yaptı. Açılmayan kapılar koçbaşlarıyla kırıldı. Neye uğradıklarını şaşıran hırsızlar kıskıvrak yakalandı. Kaçmaya çalışan çete üyeleri, helikopter takibiyle yakalandı.

YÖNTEMLERİ POLİSİ DE ŞAŞIRTTI

Zanlıların, otomobilleri çalarken farklı bir yöntem kullandığı ortaya çıktı.

İlk önce çalacakları otomobilin kaputunu açan hırsızlar önce otomobilin beynini söküyor daha sonra da kendi ellerindeki beyni o beynin yerine koyuyorlar. Bu şekilde kendi kontak anahtarları ile arabayı çaldıkları ortaya çıktı

Zanlılar içinde daha önce oto elektrikçisi olarak çalışan kişiler var. Çetenin, bir aracın elektronik mekanizmasını 15 dakika içinde etkisiz hale getirdikleri ortaya çıktı...Sorguları tamamlanan zanlılar Adliye'ye sevk edildi.
Bu haber toplam 1220 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri