Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hırsızlık Kavgası Doğan'a Gitti

05.11.2009 11:26
Mehmet Ali Birand ile Uğur Dündar arasındaki haber hırsızlığı kavgası Aydın Doğan'a gitti. Kanal D'den Star'a cevap geldi...
Kanal D ve Star TV arasındaki haber hırsızlık kavgası büyüyor. Star'ın dünkü açıklamasına Kanal D'den açıklama geldi. Konu Doğan Konseyi'ne taşınıyor. Aydın Doğan, Mehmet Ali Birand'ın mı, Uğur Dündar'ın mı kulağını çekecek?

İşte Kanal D yönetiminden yapılan açıklama:

"Sağlık Bakanı’nın CNN TÜRK-KANAL D ortak haber merkezi adına Mehmet Ali Birand ile Hande Fırat’a verdiği özel demecin diğer Ana Haber Bültenleri tarafından etik kurallara uyulmadan, hatta kullanılmaması istenmesine rağmen, logoları silinerek ekrana getirilmesi, hele bugün internet sitelerinde, CNN TÜRK ve Kanal D Ana Haber Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ali Birand hakkında, gazetecilik tartışmasının ötesine taşan ve tamamen kişisel, çok haksız suçlamalarla dolu bir açıklamanın yapılması tarafımızdan derin bir hayal kırıklığı ile karşılanmıştır.


Bu olayın özellikle bizim grubumuzdaki yayıncıları ilgilendiren bölümünün ise, sistemin bundan böyle yayıncılık etiğine uygun işlemesi için, Mehmet Ali Birand’ın talebi üzerine, “Doğan Yayın Konseyi”ne başvurulması uygun görülmüştür."

DOĞAN YAYIN KONSEYİ

Doğan Yayın Konseyi, yayıncılık ilkelerini belirlenmesi ve gruba ait tüm gazete, dergi, televizyon kanalı ve radyo istasyonlarının etik standartlara uygun çalışmasını sağlamak amacıyla oluşturulmuş bir konsey...

Konseyin Başkanı Aydın Doğan...

Mehmet Ali Birand ile Uğur Dündar arasındaki kavgada kararı verecek konsey üyeleri ise şu isimlerden oluşuyor;

-Doğan Heper -Doğan Hızlan
-Güneri Civaoğlu -Hakkı Devrim
-Hasan Pulur -Oktay Ekşi
-Özdem Sanberk -Sami Kohen
-Şenes Erzik -Prof. Aydın Uğur
-Prof. Feride Acar -Afitap Pusat (Genel Sekreter)
Bu haber toplam 1352 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri