Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hırvatistan maçıyla ilgili şok iddia

19 Haziran 2008 / 17:54
Avrupa Şampiyonası’da Milli Takımımızın Hırvatistan’la oynayacağı çeyrek final karşılaşması için geri sayım başlarken, UEFA büyük bir skandala imza attı.
Avrupa Şampiyonası’da Hırvatistan’la oynayacağımız çeyrek final karşılaşması için geri sayım başlarken, UEFA büyük bir skandala imza attı. A Milliler’in EURO 2008’deki kaderini belirleyecek Türkiye-Hırvatistan maçının hakemi Roberto Rosetti’nin annesinin Hırvat olduğu ortaya çıktı.

Tüm Türkiye tek yürek olup Avrupa Şampiyonası çeyrek finalinde Hırvatistan’la oynayacağımız karşılaşmayı beklerken, gözlerden kaçan tehlike Hırvat medyasında yer alan bir haberle kendini gösterdi. UEFA tarafından Türkiye-Hırvatistan karşılaşmasını yönetmek üzere görevlendirilen İtalyan hakem Roberto Rosetti’nin annesinin Hırvat olduğu belirtilirken, index.hr adlı internet sitesinde “Türkiye’ye karşı 12. futbolcumuz Rosetti mi olacak?” başlığı kullanıldı. 24 Sata gazetesinde de “Hırvatistan’ın çeyrek final maçını Hırvat çocuğu yönetecek” denildi. 41 yaşındaki Roberto Rosetti’nin annesinin Hırvatistan’ın Pula şehri yakınındaki Vodnjan kasabasında doğduğu; İtalyan hakemin bir seminer dolayısıyla geldiği ülkede annesinin doğduğu toprakları ve burada bulunan kiliseyi ziyaret ettiği belirtildi.

'UĞURLU GELİYOR' !

Annesi Hırvat olmasına rağmen, Roberto Rosetti’nin Türkiye-Hırvatistan maçına atanmasında UEFA’nın bir art niyetinin söz konusu olamayacağı ileri sürülen haberlerde, İtalyan hakemin yine de Hırvatistan’a “uğurlu” geldiğinin altı çizildi.

Rosetti, Avrupa Futbol Şampiyonası grup elemelerinde Hırvatistan’ın İngiltere’yi 2-0 yendiği karşılaşmayı yönetmiş ve gösterdiği yönetimle Zagreb’de oynanan maçın ardından Hırvat medyasından tam not almıştı. EURO 2008’in İsviçre-Çek Cumhuriyeti arasında oynanan açılış maçında da görev yapan Roberto Rosetti, maçlarda sertliğe prim göstermemesiyle tanınıyor. Hırvat medyasının haberlerinde ortaya çıkan gerçeğin ardından UEFA’nın nasıl bir tavır alacağı ve bu konuda açıklama yapıp, yapmayacağı ise merakla bekleniyor.
Kaynak:
Bu haber toplam 1024 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri