Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hisarcıklıoğlu, Aygün'e yüklendi

02 Temmuz 2008 / 13:57
Son dönemin tüm masabaşı siyasi projelerinin baş aktörü Rifat Hisarcıklıoğlu, Ergenekon Operasyonu'na savaş açtı ve kendisini TOBB'un başkanlığına seçtirten Sinan Aygün'ün tutuklanmasına karşı örgütlü bir tepki başlattı.
SÖZLERİNE DARBE'YLE BAŞLADI

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ATO Meclis toplantısında Ergenekon soruşturmasıyla ilgili sert açıklamalarda bulundu.

Hisarcıklıoğlu, ATO Başkanı Sinan Aygün'ün 'darbe günlerini hatırlatan bir şekilde göz altına alındığını ve bunu kabul etmediklerini belirtti. Hisarcıklıoğlu, Sinan Aygün'ün bu tip işlere karışmış olduğuna inanmadıklarını söyledi ve olayı kınadıklarını açıkladı.

"Demokratik yollarla bu göreve seçilmiş saygın birine yapılmış bu muameleyi hepimize yapılmış kabul ediyoruz" diyen Hisarcıklıoğlu, "Cumhuriyetin şerefi adaletidir. Cumhuriyeti korumak için bunun dışına çıkılmamalıdır. Yargıya yönelik inancımız tamdır. Ama şeffaf olmalıdır. Sayın Sinan Aygün tabi tutulduğu muamele kabul edilemez. Akşam yatarken sabah nasıl bir Türkiye ile uyanacağız kaygısı ile yaşamak istemiyoruz." sözlerini kullandı.

HİSARCIKLIOĞLU NASIL SEÇİLMİŞTİ?
Hisarcıklıoğlu'ndan önceki TOBB Başkanı Fuat Miras'a ilk bayrağı ATO Başkanı Sinan Aygün açmıştı. Sinan Aygün, 2001 yılında kameraların önünde ayağı kalkarak bağıra bağıra Fuat Miras'ı susturmuştu.

Daha sonra yoğun baskı ve gerilimler üzerine TOBB Başkanı Fuat Miras çok sinirlenmiş ve istifa etmişti. Daha sonra istifasını geri alan Fuat Miras, yine baskılara maruz kalmış ve olaylı bir şekilde başkanlıktan düşürülmüştü ve yönetim kurulu toplanarak göreve jet hızıyla Rifat Hisarcıklıoğlu'nu getirmişti. Operasyonun işaret fişeğini de Hisarcıklıoğlu'nun seçim sürecini de Sinan Aygün organize etmişti. Seçimden sonra Hisarcıkloğlu'nu ziyarete giden ilk isim de Sinan Aygün olmuştu.

TÜM PROJELERİN İÇİNDE
Başbakan olma isteğini artık açık açık belli eden Hisarcıklıoğlu, 27 Nisan E-Muhtırası süreci dahil tüm masabaşı projelerin içinde olmuştu. Kapatma davasıyla bu ayyuka çıkmış ve Hisarcıkloğlu basın toplantıları ve bölge toplantılarıyla aktif olarak sürece girmişti. Hisarcıklıoğlu ekibinin AKP'nin kapatılmasıyla birlikte içinde Abdüllatif Şener'in de bulunduğu yapı kuracakları konuşuluyordu.
Kaynak:
Bu haber toplam 892 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri