Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hizb-ut Tahrir'de Mossad izi

28.07.2009 10:54
Hizb-ut Tahrir örgütünün arkasında MOSSAD şüphesi. Örgütün Türkiye sözcüsünün bağlantısı kafaları karıştırdı
Hizb-ut Tahrir'de Mossad izi
28 Temmuz 2009 Salı 09:52Hizb-ut Tahrir örgütünün arkasında MOSSAD şüphesi. Örgütün Türkiye sözcüsünün bağlantısı kafaları karıştırdı.Hizb-Ut Tahrir örgütünün Türkiye sözcüsü Yılmaz Çelik'in, İsrail Gizli Servis ajanı olduğu iddia edilen Imadudeen Barakat isimli kişiyle sıkça görüştüğü ve para aldığı ortaya çıktı.

Sabah'ta yer alan habere göre Emniyet Genel Müdürlüğü ve MİT'in ortak çalışmasıyla 23 ilde gerçekleştirilen Hizb-Ut Tahrir operasyonunda MOSSAD bağlantısının olduğu öne sürülüyor.

Ürdün asıllı Barakat, ABD'de işletme okuyup KKTC'deki Yakındoğu Üniversitesi'nde mastır yaptı. Barakat, daha sonra bir Türk'le evlenip Türk vatandaşlığına geçmek için başvurdu. MOSSAD'a çalışan "Türkiyeli Lawrance" olarak anılan, Arapça, Türkçe ve İngilizceyi mükemmel konuşan Barakat'ın Türkiye'ye gelmesi ile Çelik'in, Hizb-Ut Tahrir sözcüsü olması aynı tarihe denk geliyor.

2003'teki operasyonda Barakat Ankara'da yakalanıp MİT tarafından sorgulandığında, üzerinde İsrail kimliği ve pasaportu ele geçti. Barakat, serbest kalınca İsrail'e döndü.

Örgütü 4 ay önce operasyon odaklı takibe alan MİT, Çelik'in İsrail'den biriyle sürekli olarak görüştüğünü, bu kişinin Çelik'in banka hesabına düzenli olarak para gönderdiği belirlendi. MİT, bu kişinin 6 yıl önce Türkiye'den İsrail'e kaçan Imadudeen Barakat olduğunu saptadı.

Teknik takipte Çelik ile Barakat arasındaki görüşmelerin, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Davos'ta İsrail lideri Şimon Peres'e "One minute" tepkisinin ardından daha da sıklaştığı gözlendi.

Barakat'ın talimatlarıyla Hizb-Ut Tahrir'in hilafetin kaldırılışının hicri yıldönümü olan 20 Temmuz'da sansasyonel bir eylem planladığı ortaya çıktı.
Bu haber toplam 1234 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri