Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hizbullah Türkiye'yi Selamladı

31.05.2010 18:26
Siyonist terör devleti İsrail’in Gazze’ye giden yardım filosuna yönelik saldırısı ile ilgili Lübnan’daki Hizbullah örgütü de bir açıklama yaptı

Hizbullah: İslam dünyası Siyonistlerle tüm ilişkilerini kesmeli

 

Hizbullah: “Türk halkını selamlıyoruz”

 

Siyonist terör devleti İsrail’in Gazze’ye giden yardım filosuna yönelik saldırısı ile ilgili Lübnan’daki Hizbullah örgütü de bir açıklama yaptı. Hizbullah’ın açıklamasında olay terörist saldırı olarak nitelendirilerek şöyle denildi:

“SİYONİZMİN GERÇEK YÜZÜ BUDUR”

“Hizbullah, işgalci Siyonist güçlerin Filistinlilere yardım etmek isteyen masum sivillere yönelik bu korkunç terörist saldırıyı kınar. Bu saldırı, Siyonistlerin tabiatlarındaki, hiçbir din ve milliyet ayrımı gözetmeksizin hakkın yanında duran insanlara karşı var olan saldırganlık hakkında yeni bir delildir. Bu saldırı, Batı tarafından da desteklenen ve bazı Arap kuruluların da yanlış ve politikalarıyla desteklenen Siyonist projenin ne kadar küstahlaşabildiğini de göstermiştir. Sivillere yönelik katliam politikası işgalci İsrail’in kuruluşundan beri sürdürdüğü politikadır. Bu saldırı karşısında uluslar arası kuruluşların alacağı tutum güvenilirlikleri konusunda bir imtihan olacaktır.”

“TÜRK HALKINI SELAMLIYORUZ”

Tüm dünyayı, İsrail’in hedefi olan gemilerdeki yolcularla dayanışmaya çağıran Hizbullah, bunun için tüm dünya ülkelerinden İsrail ile olan ilişkilerini kesmelerini istedi. Açıklamada Arap ve İslam ülkelerinin, halklarının talepleri doğrultusunda Siyonist devlete karşı somut tutum almaları, Filistin’in kurtuluşu ve Gazze’deki kuşatmanın kaldırılması gerektiği belirtildi. Açıklamada “Filistin’e destek veren Türk halkını ve Türk hükümetini selamlıyoruz” denen açıklamada Siyonist saldırıda şehit düşenlerin ailelerine baş dileği ifade edildi.

Kaynak:
Bu haber toplam 11118 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri