Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hizbullah'dan Hamas'a zafer kutlaması

21 Ocak 2009 / 12:17
Nasrullah, Meşal ile uzun bir telefon görüşmesi yaparak, Gazze halkının kahraman direnişiyle zafer kazanmasını tebrik ettiğini bildirdi.
Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrullah, İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Siyasi Birim Başkanı Halid Meşal ile uzun bir telefon görüşmesi yaparak, Siyonist işgal ordusunun Gazze’ye açtığı insanlık dışı savaşta Gazze halkıyla kahraman direnişin zafer kazanmasını tebrik ettiğini bildirdi.

Gazze halkının, barbar işgal ordusuna karşı gösterdiği direnişi, onurlu duruşu ve kahramanlığı takdir ettiklerini belirten Nasrullah, iki buçuk yıl içinde Siyonist işgal ordusunun ikinci kez yenildiğini ifade etti.

Nasrullah, tek bir hendekte tek saf halinde düşman güçlerine karşı kahramanca savaşan başta Kassam Tugayları olmak üzere bütün direniş gruplarını takdir ve tebrik ettiklerini sözlerine ekledi.

Hamas’ın Siyasi Birim Başkanı Halid Meşal de, Şeyh Nasrullah’ın bu nazik tutumundan ve sürekli Filistin direnişinin yanında olmalarından dolayı müteşekkir olduklarını belirterek, Lübnan ve Filistin direnişlerinin kan ve kader birliği yaşadıklarını ifade etti.

Filistin Enformasyon Merkezi
Kaynak:
Bu haber toplam 828 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri