Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dünyanın en hızlı grafik kartı

25.08.2010 18:23
Ares kartların üreticisi Asus'tan dünyanın en hızlı oyun kartı

SIL OYUN ŞİMDİ BAŞLIYOR!
Dünyanın Bilişim devi ASUS’ tan oyunseverleri sevindirecek müthiş bir haber…
Ürettiği ARES grafik kartıyla oyunun kurallarını değiştiren ASUS, Dünyanın en hızlı oyun kartını oyun tutkunlarının beğenisine sunuyor…

Dünya oyun piyasası sürekli büyüyor ve gelişiyor. Her gün gerçek yaşamla neredeyse tıpa tıp aynı denilebilecek bir oyun piyasaya sürülüyor… Haliyle binlerce oyun tutkunu bu görsel şöleni kaçırmamak için bilgisayarının ihtiyaç duyduğu gereksinimleri en doğru biçimde karşılamak zorunda. İşte tam bu noktada devreye giren yüksek kaliteli PC bileşenlerinin lider üreticisi ASUS’ tan oyunseverleri sevindirecek bir haber geldi. Ürettiği ARES grafik kartıyla oyunun kurallarını değiştiren ASUS, ROG (Republic of Gamers) serisi yeni grafik kartıyla yüksek performans arayanların tüm dileklerini gerçekleştirirken, üst düzey profesyonel kullanıcıların ise tüm ihtiyaçlarını tamamen karşılıyor.
OYUN TUTKUNLARI  İÇİN VAZGEÇİLMEZ
ROG serisinin yeni üyesi ARES, temelde 2 adet 850Mhz hızında çalışan Radeon HD5870 çekirdeği bünyesinde barındırıyor. Bu iki üst düzey performanslı çekirdeği en verimli şekilde harmanlayıp kullanan ARES, özel tasarımı ile referans tasarımlı diğer 2 çekirdekli kartlara oranla %32'ye varan performans farkı sağlıyor.

ARES ayrıca 3200 stream işlemci ve 1.2GHz'de çalışan 4GB GDDR5 belleği ile yine fark yaratmaya devam ediyor. Mevcut teknolojilerin uç noktasında bulunan ve bunları en verimli şekilde kullanan ARES, yüksek oyun performansı ve benchmark rekorları arayanlar için tek tercih olmaya aday bir çözüm.

YÜKSEK SOĞUTMA PERFORMANSI
ARES, işlemcisinin gücüne ve yüksek performansta çalışmasına rağmen serinliğini koruyabiliyor. Özel tasarımı sayesinde, referans tasarıma göre 6 kata varan daha yüksek hava dolaşımı sağlıyor. Bununla birlikte ağırlıklı olarak bakırdan oluşan soğutma bloğu, termal iletimi arttırıcı kalın ısı boru tasarımı ile çok daha yüksek ısı iletimi ve dolayısıyla serin çalışma ortamı sağlıyor.

Bu yüksek soğutma performansının yanında ARES oldukça sessiz çalışıyor. Yüksek performans, düşük sıcaklık ve düşük ses seviyesi ARES’te bir araya geliyor.

Bu haber toplam 1344 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri