Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hobi Olsun Diye Sınava Girenler

09.04.2010 12:59
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan: Hobi olsun diye sınava girenler var.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, üniversite sınavına girenlerin yaş aralığının 16 ila 80 arasında değiştiğini belirterek, "Hobi olsun diye sınava girenler de var." dedi.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Yarımağan, Cihan Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada üniversite sınavına girenlerin büyük kısmının amacının yükseköğretim almak olduğunu ancak çok az sayıda da olsa bazı kişilerin farklı nedenlerle sınava girebildiğini söyledi.

Sınavın atmosferini yaşamak, öğrenci psikolojisini sınavda görmek için üniversiteye giriş sınavına başvuran öğretmenler de olduğunu belirten Prof. Dr. Yarımağan, "Bunlar, okul öğretmenleri de olabilir, dershane öğretmenleri de olabilir. Bunların sayılarını da tam olarak bilmiyoruz. Biz kişilerin mesleklerini almıyoruz. Ancak sınava girenler açısından, açıkçası 16 yaşından, 70-80 yaşına kadar adayların da olduğunu biliyoruz." diye konuştu.

Yaşı büyük olan ve farklı amaçlar için sınava girenlerin de bulunduğunu kaydeden Yarımağan, "Sınava hobi için girenler de olabilir. Sınav atmosferini yaşamaktan zevk alıyor olabilirler." şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 1110 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri