Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Papa'dan Misyonerlere internet çağrısı

24.01.2010 00:47
Papa 16. Benediktus, Hristiyanlığı yaymak için papazlara çağrıda bulunurken ilginç mesajlar verdi.

Roma Katolik Kilisesinin lideri Papa 16. Benediktus, Hristiyanlığı yaymak için papazlara çağrıda bulunurken papazlardan çağın en büyük iletişim aracı internetin hristiyanlığı yaymada mutlaka kullanmalarını istedi.

 

Roma Katolik Kilisesinin lideri Papa 16. Benediktus, kilise olarak interneti de Hristiyanlığı yaymak için kullanmaları gerektiğini söyledi. Papa, Katolik din adamlarına seslenerek, "Papazlar olarak herkese ulaşmayı mümkün kılan interneti de kullanmalısınız" dedi.

 

Papa 16. Benediktus, Dünya Sosyal İletişim Günü münasebetiyle, Papalık Toplumsal İletişim Kuruluna gönderdiği mesajda, papazların modern iletişim araçlarını da en iyi biçimde kullanmak zorunda olduğuna işaret etti.

 

Papa, Katolik Kilisesinin diğer dinlerin bağlılarına ve inanmayanlara "aramakta oldukları hakikati sunmakla" yükümlü olduğuna değinerek şunları kaydetti:

 

"Zaman, elde ve gönülde İncil eşliğinde, insanları Tanrı'nın sözüne ulaştıracak olan yolları hazırlama zamanıdır. Arayış içinde olan insanlara özel dikkat göstermeyi ihmal etmemek, Hristiyanlığı yaymanın ilk adımıdır. Dijital dünyadaki tebliğ, inanmayan, güvensizlik içinde olan, yüreklerinde hakikate mutlak ihtiyaç duyanları da dikkate almak durumundadır. Bu çerçevede, her dinin bağlılarıyla, inanmayanlarlarla, her kültürün müntesipleriyle iletişimi mümkün kılan yeni araçları da kullanmamız gerekiyor."

 

Papa 16. Benediktus, dijital dünyadaki iletişim araçlarının "eşi bulunmaz bir fırsat" olarak iyi değerlendirilmesi gerektiğini de belirtti.

Bu haber toplam 1150 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri