Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ERDOĞAN'IN KONUTUNDA TOPLANTI

17.02.2010 18:16
HSYK, Erzurum'da yeni savcıların yetkilendirilmesi için çalışma başlattı. Adalet Bakanı ve bürokratları HSYK'nın savcıların yetkilerini elinde alma kararı ile ilgili toplantı yaptı. Başbakanlık'ta hukukçu bakan ve vekillerin zirvesi başladı.

ADALET BAKANLIĞI'NDA VE ERDOĞAN'IN KONUTUNDA TOPLANTI

Başbakan Erdoğan Eskişehir dönüşü sonrası, yargıda son yaşanan gelişmeleri değerlendirmek üzere Adalet Bakanı Sadullah Ergin'le bir araya geldi.

Başbakanlık Konutu'nda gerçekleşen görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

Erdoğan, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'le yaklaşık bir saatlik bir görüşme yaparak hükümetin bundan sonraki takınacağı tutumla ilgili yol haritası belirlendi.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve bürokratları da HSYK'nın savcıların yetkilerini elinde alma kararı ile ilgili toplantı yaptı.

Ak Parti'nin hukukçu milletvekillerinin saat 17.30'da Başbakan Erdoğan'la görüşmesi başladı.

Başbakan Erdoğan ile birlikte toplantıya bakanlar Bülent Arınç, Cemil Çiçek, Beşir Atalay, Sadullah Ergin, Hayati Yazıcı ile birlikte milletvekilleri Burhan Kuzu, Ahmet İyimaya ve Ömer Çelik katılıyor.

HSYK'NIN, YETKİLERİNİ KALDIRDIĞI ERZURUM ÖZEL YETKİLİ BAŞSAVCIVEKİLİ GÜR, CUMHURİYET SAVCILARI KARAKULLUKÇU, YAZICI VE ŞANAL'IN YERİNE YENİ YETKİLENDİRME İÇİN ÇALIŞTIĞI ÖĞRENİLDİ

HSYK'nın, CMK'nın 250. maddesi kapsamındaki yetkilerinin kaldırılmasına karar verdiği Erzurum özel yetkili Başsavcıvekili Tarık Gür, Cumhuriyet savcıları Rasim Karakullukçu, Mehmet Yazıcı ve Osman Şanal'ın yerine yeni yetkilendirme için çalıştıkları öğrenildi.

Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner'in gözaltına alınması üzerine bu sabah olağanüstü toplanan HSYK, Adalet Bakanlığı Müsteşarı ve HSYK üyesi Ahmet Kahraman'ın da katıldığı yaklaşık 4 saatlik toplantının ardından, Erzurum özel yetkili Cumhuriyet Başsavcıvekili Tarık Gür, Cumhuriyet savcıları Rasim Karakullukçu, Mehmet Yazıcı ve Osman Şanal'ın, CMK'nın 250. maddesi kapsamındaki yetkilerini kaldırmıştı.

Adalet Bakanlığı Müsteşarı ve HSYK üyesi Ahmet Kahraman'ın HSYK'dan ayrılmasının ardından toplantıya devam eden kurulun seçilmiş üyelerinin, yetkilerini kaldırdığı Erzurum özel yetkili Başsavcıvekili Tarık Gür, Cumhuriyet savcıları Rasim Karakullukçu, Mehmet Yazıcı ve Osman Şanal'ın yerine yeni yetkilendirme için çalıştıkları öğrenildi.

Bu haber toplam 1222 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri