Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HSYK önünde destek kuyruğu

18.02.2010 14:36
HSYK'ya verdiği karardan dolayı hükümetten ve hukukçulardan tepki gelirken, Yargıtay ve Danıştay destek kuyruğuna girdi.

Erzurum'daki tutuklama olayının Ankara'da neden olduğu hareketlilik bugün de devam etti. Özellikle HSYK'nın verdiği kararın neden olduğu kriz hem yargı hem siyaset çevrelerinden büyük bir yankı uyandırdı. Hukukçuların ve Hükümet kanadının "kesinlikle Anayasa'ya aykırıdır" dedikleri HSYK kararı için ilginç bir şekilde Yargıtay, Danıştay, YARSAV ve CHP'den destek geldi.

Özellilkle Yargıtay ve Danıştay dün birer açıklama yaparak HSYK'ya "arkandayız" mesajı verdiler. Bununla da yetinmeyen iki kurum üyeleri bugün HSYK binasına gelerek desteklerini bir kez daha gösterdiler.

Yargıtay üyeleri sabah saatlerinde beşer onar gruplar halinde HSYK binasına geldiler. HSYK'ya deste vermek için sabah saatlerinde HSYK binasına gelen Yargıtay üyelerinden sonra Danıştay üyeleri de toplu bir şekilde HSYK'ya gitti.

Bugün sabah saatlerinde HSYK'ya gelen Yargıtay mensubu sayısı 50'yi geçmişti. Öğleden sonra Danıştay üyelerinden oluşan kalabalık bir grup HSYK binasına geldi.

Bu haber toplam 1286 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri