Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HSYK İSTİFASINDAN "OYUN" ÇIKTI

11.10.2010 12:47
HSYK Başkanvekili "Kadir Özbek" ve HSYK üyesi Musa Tekin'in bugün istifasını açıklayacağı kaydedildi. Olayın içyüzü bakın nasıl?

 

Yargı kaynaklarına yakınlığıyla bilinen ANKA haber ajansı HSYK'nın iki üyesinin istifa edeceğini duyurdu. Habere göre Kurulun başkanvekiliKadir Özbekve üye Musa Tekin bugün saat 14.30'da düzenleyecekleri bir basın toplantısıyla istifa kararlarını kamuoyuyla paylaşacaklar.

Habere göre ikilinin istifa gerekçesi olarak ta HSYK'nın yapısında yapılan değişiklikleri gösterecekleri belirtiliyor.

HSYK üyelerireferandumöncesi bir siyasi parti gibi "hayır" cephesine çalışmış, kurulun daha demokratik ve çoğulcu bir yapıya kavuşmaması için olağanüstü gayret göstermişlerdi. Ancak referandum sonucunda hayal kırıklığına uğradılar. Şimdi de vuruşarak çekilme stratejisini devreye soktular. Fakat bunu yaparken de ince bir siyasi taktik izlediler. Şu anda 5'i asil 10 üyesi bulunan HSYK'dan sadece Özbek ve Tekin'in istifa edecek olması dikkat çekici. Musa Tekin'nin görev süresi iki gün sonra doluyor. Başkanvekilliği görevini de yürüten Kadir Özbek'in HSYK'daki görev süresi ise Kasım sonunda bitiyor. Yani istifa etmeseler bile iki üye de ayrılıp eski görevlerine dönmek zorundalar.

Tıpkı Nasrettin hoca fıkrasında olduğu gibi.. "Nasrettin Hoca bir gün eşeğine binmiş. Alımlı, çalımlı dolaşıyormuş. Tam bir köylüsünün yanından geçiyormuş ki, dengesini kaybedip düşmüş. Bunu gören adam başlamış gülmeye. Çalımı bozulan Hoca fena öfkelenmiş. "Ne gülersin be adam!.." diye bağırmış, "... düşmesem de inecektim zaten!.."

Kaynak: Zaman

Bu haber toplam 1148 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri