Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hükümet'ten Yargıtay'a ağır cevap

21 Mayıs 2008 / 19:32
Yargıtay'ın bugün AK Parti hükümetine yönelik açıklamasına Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek zehir zemberek sözlerle cevap verdi.
Yargıtay'ın bugün sabah saatlerinde gelen hükümete yönelik zehir zemberek açıklamalarına şu ana kadar hükümet adına resmi açıklama gelmedi. Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in 'zamansız ve gereksiz açıklama' şeklindeki sözleri muhalefetin tepkisini çekti.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Yargıtay Başkanlar Kurulunun bildirisine, ''Yayınlanan bildirinin yalnızca demokratik meşruiyeti değil, hukuki meşruiyeti de yoktur. Bu siyasi bir bildiridir ve hiçbir şekilde kabul edilemez'' diyerek tepki gösterdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengi Mir Mehmet Fırat ve AK Parti Grup Başkanvekili Sadullah Ergin ile birlikte TBMM'de basın toplantısı düzenleyen Çiçek, Yargıtay Başkanlar Kurulunun bildirisinin demokrasi ve hukuk sistemi adına çok büyük bir talihsizlik olduğunu ifade ederek, Yargıtay Başkanlar Kurulunun, ''bildiri yayınlamak gibi bir görev ve yetkisine kesinlikle sahip olmadığını'' belirtti.

''Demokratik hukuk sistemimizde kaynağını anayasa ve yasalardan almayan hiçbir yetki millet adına kullanılamaz'' diyen Çiçek, yayınlanan bildirinin demokrasi ve hukuk sistemi adına çok büyük bir talihsizlik olduğunu söyledi.Çiçek, ''Yayınlanan bildirinin yalnızca demokratik meşruiyeti değil, hukuki meşruiyeti de yoktur. Bu siyasi bir bildiridir ve hiçbir şekilde kabul edilemez'' dedi.


Kaynak:
Bu haber toplam 748 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri