Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hurdaya Dönen Araçtan Sağ Çıktı

26 Haziran 2008 / 07:38
Ergenekon dosyasını ilk açan ve kapatan, Adil Serdar Saçan'ın otomobili TIR ile köprü arasına sıkışarak hurdaya döndü..
Müslim Sarıyar'ın haberi
Gazeteci Tuncay Güney'in ifadeleri doğrultusunda ilk kez 2001 yılında ortaya çıkan Ergenekon örgütü soruşturmasını yürüten ve daha sonra da dosyayı kapattığı öne sürülen eski Organize Suçlar ile Mücadele Şubesi müdürüAdil Serdar Saçan, dün akıl almaz bir trafik kazasından sağ kurtulmayı başardı.
TIR'la köprü arasına sıkışarak hurdaya dönen otomobilde Saçan'la birlikte 18 yaşındaki oğlu ağır, dayası ise hafif yaralandı.
Türkiye'nin ilk Organize Suçlar ile Mücadele Şube Müdürü olan Saçan, 18 yaşındaki oğlu Kerim Bedri Saçan'ı da yanına alarak Beykoz'a gidecek olan dayısı Fahrettin Yıldız'ı Yenibosna yakınlarında bırakmak üzere öğlen saatlerinde Başakşehir'deki evlerinden yola çıktı.
Saçan'ın otomobili İkitelli Basın Ekspres Yolu Güneşli Köprüsü'ne yaklaştığında, önünde seyreden çöp yüklü bir TIR aşırı hız nedeniyle sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu bariyerlere çarptı. Halkalı'ya çöp boşalttığı öğrenilen TIR'ın bu sırada arka kapağı açılarak Saçan'ın arabasına çarptı. Saçan'ın otomobili savrulan TIR ile Güneşli Köprüsü'nün duvarı arasında sıkıştı.

ÇOK SAYIDA KIRIK VAR

Hurdaya dönen otomobilin içerisinde sıkışan Saçan, oğlu ve dayısı çevredeki vatandaşlar ve olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından çıkartıldı. İlk müdahaleleri ambulansta yapılan Saçan ve oğlu ile TIR sürücüsü Selami Doğan ve hafif yaralanan dayı Yıldız hastaneye kaldırıldı.
Vücutlarında çok sayıda kırık olduğu belirlenen Saçan ve 18 yaşındaki oğlu iç kanama şüphesi üzerine hemen yoğun bakım ünitesine alındılar. Hastaneye Saçan'ın eşi, kızı, anne ve çalışma arkadaşlarının yanı sıra gazeteci Tuncay Özkan da geldi. Hastane yönetimi ise akşam saatlerinde Saçan'ın yoğun bakımda tutulduğunu ancak hayati tehlikeyi atlattığını, oğlunun ise ölümle pençeleştiğini açıkladı.
Rüşvet ve işkence nedeniyle atıldı
1985 yılında Polis Akademisi'ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Kamu Yönetimi'nde mastır ve doktora yapan, ardından Hukuk Fakültesi'ni bitiren Adil Serdar Saçan 1998'de kurulan İstanbul Organize Suçlar Şubesini ilk müdürü olarak 2003'e kadar görev yaptı. 600'ün üzerinde operasyon yapıp 11 bin sanığın ifadesini alan Saçan, Malki cinayeti, Albayraklar Holding, Akbil, Adnan Hoca, Telekulak ve şike soruşturmalarını yürüttü. Saçan'ın yürüttüğü bu soruşturmalarda işkence uyguladığı iddia edildi.
Saçan işadamı Erol Kohen'den rüşvet aldığı ve üniversite öğrencilerine işkence yaptığı iddiasıyla meslekten ihraç edildi. Saçan, 2001 yılında yürüttüğü bir soruşturma kapsamında gözaltına aldığı gazeteci Tuncay Güney'in ifadeleri doğrultusunda Ergenekon örgütünü ortaya çıkarttı. Ele geçirdiği birçok belge ile örgüt hakkında birçok bilgiye sahip olduğu öne sürülen ve "Herşeyi bilen adam" diye nitelenen Saçan'ın daha sonra ise dosyayı kapattığı öne sürüldü.
Kaynak:
Bu haber toplam 828 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri