Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hürriyet, Siyonist Yahudilerden daha da çirkefleşti

02 Ocak 2009 / 20:27
Hürriyet gazetesi, bugün İsrail'i haklı çıkarmak ve okuyucularına mesaj vermek amacıyla yalan bir habere daha imza attı.
‘BAKIN ADAMIN DÖRT KARISI VARDI, İSRAİL BU YOBAZLARI VURUYOR' MESAJI

İsrail'in Gazze'deki katliamını görmezden gelen Hürriyet, HAMAS liderlerinden Nizar Rayyan'ın şehit edilmesini “HAMAS lideri dört karısı ve iki çocuğu ile bombalandı” başlığıyla duyurdu. Laik okuyucularına ‘Bakın dört karısı vardı adamın, İsrail bu yobazları vuruyor' mesajı vermeye çalışan Hürriyet'in haberi sadece katliamı gerçekleştiren İsrail'i haklı çıkarmazken, bu ‘haklı çıkarma' eylemini yalan ifadelerle süsledi.

EL CEZİRE'NİN HABERİ HÜRRİYETİ YALANLIYOR

Zira, İsrail'in katliam kampanyasını başlattığı günden bu yana Gazze'de dört muhabiriyle olaylara en fazla yakın olan El Cezire televizyonunun haberi Hürriyet'i yalanlıyor. El Cezire'nin haberinde, aralarında Nizar Rayyan, eşi ve üç çocuğu da bulunan Rayyan ailesinin 13 üyesinin saldırıda hayatını kaybettiği belirtildi.

'DÖRT KARISI VE İKİ ÇOCUĞU' YALANI

Hürriyetin haberinde ise Rayyan'ın dört karısı ve iki çocuğuyla birlikte öldürüldüğü belirtiliyor. Olayı birinci elden bildiren El Cezire televizyonundaki bilgilere göre, Hürriyet'in ‘dört karısı ve iki çocuğu' tamamen asparagastan ibaret.

'İNTİHAR EYLEMCİLERİNE AKIL VERİYORDU, SERTLİK YANLISIYDI' MESAJI

Yayın yönetmeninin açık bir şekilde İsrail'i savunan yazı yazdığı Hürriyet, Nizar Rayyan'ın İsrail tarafından katledilmesiyle ilgili haberinin spotuna da, “Sertlik yanlısıydı, intihar eylemini savunuyordu, intihar eylemcilerine akıl veriyordu” gibi ideolojik saplantılarla öne çıkarılmış ifadeler kullanması dikkat çekti.

habervaktim
Bu haber toplam 976 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri