Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hürriyet ve Habertürk'ten Baykal' yeni darbe!

26.05.2010 00:16
Baykal'a en son darbeyi Hürriyet ve Habertürk gazeteleri el birliğiyle vurdu!..

Baykal'a en son darbeyi Hürriyet ve Habertürk gazeteleri el birliğiyle vurdu!..

HÜRRİYET&HABERTÜRK EL ELE VERDİ

Kaset, Kemal Kılıçdaroğlu’nun önünü sonuna kadar açarken, olası dönme ihtimaline karşı her fırsatta Deniz Baykal biraz daha toprağın altına gömülüyor.

Üstelik bunu yapanın kendisine dost medyanın olması dikkat çekici.

Hürriyet Gazetesi, bugün manşetinden Emniyet Kriminal’in kasetle ilgili raporunu yayınladı. Raporda; Emniyet Kriminal’in kasetteki kişilerin Deniz Baykal ve Nesrin Baytok olduğunun belirtildiği Hürriyet’in manşet haberinde yeraldı.

Aynı Haber, Star ve Sabah Gazeteleri’nde de vardı. İki gazete ise Emniyet Kriminal’in görüntüdeki kişilerin kimlikleriyle ilgili inceleme yapmadıklarını, sadece görüntülerdeki montaj, ses benzeri incelemeler yaptıklarını belirtiyordu.

Zaten Hürriyet’in haberinden sonra ilgili Savcılık açıklama yaptı ve Kasetteki kişilerin Nesrin Baytok ve Deniz Baykal olduklarıyla ilgili kriminal raporunda ibare geçmediğini belirtti. Savcılık Star ve Sabah’taki haberleri doğrularken; Hürriyet’in haberini yalanladı.

Hürriyet’in her fırsatta kasetin doğruluğunu savunması ilginç. Baykal’ı gömebildikleri kadar gömme çabasındalar.

Kaset çıktıktan sonra ilk istifa çağrısı Hürriyet’in yazı işlerinin en kilit ismi olan Tufan Türenç’ten gelmişti. Normalde tvlere fazla çıkmayan Türenç, televizyon televizyon gezerek “istifa etmeli” tezini hararetle savundu.

Ardından Hürriyet’in bir diğer yazarı M. Yakup Yılmaz, doğru olan şeylerin komplo olmayacağı, yalan olan şeyin komplo olacağını, dolayısıyla da Baykal’ın “komplo” teorisinin yanlış olduğunu yazdı. Yılmaz da kasettekilerin Baykal&Baytok ikilisi olduğunu ispat derdindeydi.

Daha sonra yine bir Doğan Gazetesi olan Vatan, Nesrin Baytok ve kocası Can Baytok’a ait olduğu iddia edilen ve kasetin doğruluğu üzerinde geçen ses kaydını manşetine taşıdı. Ses kayıtlarına mesafeli olan Doğan Grubu’nun bu tavrını habercilik olarak açıklamak hayli güç.

İKİNCİ GÜÇ DE DEVREDE

Doğan Grubu’nun alternatifi Ciner Grubu da bu konuda aynı tavrı gösteriyor. Kemal Kılıçdaroğlu’na “Gandi” imajı oturtulmaya çalışılırken, üzerindeki 495 TL’lik “Etro” marka gömlek nedeniyle bu imaj hayli sarsıntı geçirdi.

Gandi imajındaki çiziğe hemen Habertürk yetişti ve Deniz Baykal’ın yeni aldığı “gemicik”ini manşetine taşıdı. Baykal’ın 360 bin dolara aldığı yat, devasa boyutla Habertürk’e manşet oldu.

Kasetle basılan düğme sonrası Baykal’ı gömme çalışmaları tam gaz sürüyor...

Aktifhaber

Bu haber toplam 1856 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri