Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hürriyet'in namaz haberi yalan çıktı !

22.11.2010 14:45
Hürriyet'in "Fatih Tekke camiye gittiği için kadrodan çıkarıldı" haberini bakın kim yalanladı?

Beşiktaş Teknik Deriktörü Bernd Schuster, bir gazetede yayımlanan Fatih Tekke'yi camiye gittiği için Konyaspor maçının kadrosuna almadığı şeklindeki haberi yalanladı.

Alman teknik adam, siyah-beyazlı kulübün resmi internet sitesine şu açıklamayı yaptı:

''Öncelikle dini inançlara saygılı bir insanım ve oyuncularımın dini hassasiyetlerine uygar bir insan olarak saygı duyuyorum. Gazetede yer alan haberin gerçekle ilgisi bulunmamaktadır. Bu haber, aslında yazan kişinin kendi kurgusundan ibarettir. İdmanlardan sonra takım olarak toplanıp birlikte yemek yemediğimizi tüm gazeteciler çok iyi bilmektedir. Ayrıca kamp yapmadığımız için maç kadrosunu da maç günü sabahı ter antrenmanından sonra açıklıyorum. Sadece bu açılardan bile haber dayanaksızdır. Türkiye'nin önemli bir gazetesinin bu tür yalan haberlere yer vermesini hayretle izliyorum. Beşiktaşlılar'ın bu tür asparagas haberlere itibar etmemesini rica ederim.''

İŞTE HÜRRİYET'İN YALAN ÇIKAN O HABERİ:Beşiktaş Teknik Direktörü Schuster'in Konyaspor maçında Fatih Tekke'yi kadro dışı bırakmasının nedeni açığa çıkıyor.

Beşiktaş Teknik Direktörü Bernd Schuster'in, sakat olan Bobo ve Nihat Kahveci'nin yokluğuna rağmen Fatih Tekke gibi Avrupa çapında ün yapmış bir golcüyü Konyaspor maçının kadrosuna almaması büyük şaşkınlık meydana getirdi.

Çoğu kişi bu durumu Tekke'nin, Sivasspor maçı sonrası kendisine küfür eden Alman hocanın üzerine yürüyüp kafa atmaya çalışmasına bağlayıp, “Schuster, Fatih'i kadroya almayarak cezalandırıyor” yorumunu yaptı. Schuster de bu kararının gerekçesini soran gazetecilere, “Fatih, şu anda fiziki olarak oynayacak durumda değil” cevabını verdi.

Fakat, dün yaptığımız araştırma gerçeğin çok farklı olduğunu ortaya koydu. Fatih Tekke, takımın toplantı saatinde cuma namazına gittiği için kadro dışı kalmıştı. Nasıl mı? Olay bütün ayrıntılarıyla aşağıda...

Tarih: 19 Kasım 2010 Cuma. Yer: BJK Nevzat Demir Tesisleri.

TAKIM YEMEKTE TEKKE CAMİDE

Konyaspor maçına hazırlanan Beşiktaş'ın saat 10.00'da başlayan antrenmanı 11.45'te sona erdi. Tüm futbolcular duşlarını aldıktan sonra öğle yemeği için yemek salonunda yerlerini aldı. Bu sırada Bernd Schuster de Konyaspor karşılaşmasının 18 kişilik kadrosunu açıklamaya hazırlanıyordu ki, birden salonda Fatih Tekke'nin olmadığını farkeder. Hemen yardımcıları Tayfur Havutçu ve Zafer Öğer'e dönüp; “Fatih nerede?” diye sorar. Havutçu ve Öğer cevap veremez, çünkü Fatih'in nereye gittiğinden haberleri yoktur. Schuster, “Bu nasıl iştir” anlamında başını sallar ama ses çıkarmaz. Aradan yaklaşık 30 dakika sonra Fatih Tekke ortaya çıkar ve arkasından Schuster, futbolcusuna sorar:

NİYE HABER VERMEDİN?

- Kimseye haber vermeden çekip gitmişsin. Neredeydin? Aramadığımız yer kalmadı. Buranın kuralları olduğunu unutuyorsun galiba. Bu tesisten benden habersiz bir yere gitmemen gerekirdi.

Fatih kısa bir şaşkınlık yaşar, arkasından açıklamasını yapar:

- Cuma namazına gittim hocam. Gidip gelmem yarım saat sürdü. Bunun sorun olacağını hiç düşünmemiştim.

Kızgınlığı geçmeyen Schuster, sert bir yanıt vererek bu gergin diyaloğu bitirir:

- Benim için ibadet kutsaldır ama iş ahlakı daha da kutsaldır. İbadetini uygun olan her zaman yapabilirsin. Fakat öncelikle buradan, paranı kazandığın yerden izin alman gerek. Çalışmak da bir ibadettir.

Ve Alman hoca daha sonra Konyaspor maçı için belirlediği ilk 11 listesini eline alıp, Fatih Tekke isminin üzerini çizer. Evet, bu olay yaşanmasaydı golcü futbolcu, Konyaspor karşısında ilk 11'de sahaya çıkacaktı.

SCHUSTER'DEN 10 UYARI

Beşiktaş'ın peş peşe puan kaybetmesi, sakin tavırlarıyla tanınan Bernd Schuster'i bile çıkardı. Alman hoca dünkü antrenmanda futbolcularına Konya maçındaki hataları anlatırken, bu sezon ilk kez sesini yükseltip sert uyarılarda bulundu.

- Son vuruşlarda beceriksizsiniz. Konya'ya en az 4 gol atmalıydınız.
- Gol kaçırınca demoralize oluyorsunuz, disiplinden kopuyorsunuz.
- Hep ‘defansta en az iki kişi kalacak' diyorum ama böyle yapmıyorsunuz.
- Hücuma çıkanlar, nedense orada kalıyor, gidenler geri gelmiyor.
- Kontratağa çıkan rakibi karşılaya- cağınıza, kalenize koşuyorsunuz.
- Topu ayağınızda çok tutuyorsunuz, ekstra çalımlardan artık vazgeçin.
- Duran toplarda uyanık davranmıyorsunuz, top kaptırıyorsunuz.
- İdmanlarda defalarca tekrarladığımız taktikleri uygulayamıyorsunuz.
- Kriz anlarında kontrolünüzü kaybedip, acemice işler yapıyorsunuz.
- Yardımlaşmanız yeterli olmadığı için takım savunmanız iyi değil.

Hürriyet


 

Bu haber toplam 1572 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri