Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hürriyet ve Vatan'ın ayıbı

29 Mayıs 2008 / 08:09
Hürriyet ve Vatan'ın gazetecilik ayıbı.

Hürriyet ve Vatan gazetesi Cihan'ın basına açık toplantıda çektiği ve görüntülerini bütün abonelerine geçtiği haberi dinleme diye sundu. Elmadağ'da ''Hac ve Hz. Muhammed'' hakkında saygısız sözler sarfeden CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ı görüntüleyen Cihan Haber Ajansı telifli muhabiri Murat Kaya, çekimlerin gizli yapıldığı yönündeki iddiaları yalanladı.


İşte Önder Sav'ın hakaret videosu

Hürriyet ve Vatan gazetesi Cihan'ın basına açık toplantıda çektiği ve görüntülerini bütün abonelerine geçtiği haberi dinleme diye sundu. Elmadağ'da ''Hac ve Hz. Muhammed'' hakkında saygısız sözler sarfeden CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ı görüntüleyen Cihan Haber Ajansı telifli muhabiri Murat Kaya, çekimlerin gizli yapıldığı yönündeki iddiaları yalanladı.

Kaya, "CHP-halk bütünleşmesi haber olur'' düşüncesiyle Sayın Sav'ın programını takip etmek istedim. Belediye Başkanı sayın Ömer Ağakurt, elimi sıkarak 'hoş geldin' dedi. İçeride partililer ve vatandaşlar vardı. Sayın Sav, makam odasında vatandaşlarla görüşürken her muhabir gibi haberi atlamamak için kayda girdim. Üzerimde oldukça büyük bir fotoğraf makinası ve kamera çantası vardı. Herkesin gözü önünde çekim yaptım." dedi.

Geçtiğimiz günlerde Elmadağ'a CHP'li Belediye Başkanı Ömer Ağakurt'un davetlisi olarak giden CHP Genel Sekreteri Sav, burada Mustafa Ünal adındaki 70 yaşındaki bir vatandaşın hacca gitmek isteğini söylemesi karşısında, ''Boş ver Araplara para kaptırma... Muhammed bakarsın seni bırakmaz orada...Elinden tutar geri göndermez...'' şeklinde talihsiz sözler sarfetmişti.

Sav'ın ''kamerayla çekildiğimi bilmiyordum'' şeklinde basına yansıyan demecinin ardından olayı görüntüleyen Cihan Elmadağ telifli Muhabiri Murat Kaya, Elmadağ Belediye Başkanlık Binası'nda Başkan Ömer Ağakurt'un makamında yaşanan olay hakkında şu bilgileri verdi:

''Elmadağ'da telifli muhabir olarak çalışıyorum. Özellikle bir annenin karla kaplı yolda taksinin altında kalarak sürüklenmesi olayını görüntüledikten sonra Elmadağ'da herkes beni tanır oldu. CHP ilçe yöneticileri de burada beni çok iyi biliyor. Önder beyin Elmadağ'a geleceğini öğrendim zaman belediyeye gittim. Sayın Sav'ın gündemle ilgili olası açıklamalarını haberleştirmek için heyeti yakından takip etmek istedim. Başkanın yanına çıktım. Kendisi kapıdaydı. Önder beyin lavaboda olduğunu söyledi. Ben de kendisini haber yapmak istediğimi söyleyerek içeri girmek istediğimi söyledim. Başkan elimi sıkarak 'hoş geldin' dedi. İçerde partililer ve vatandaşlar vardı. Bir de CHP'li Hakkı Suha Okay. Önder Sav beyin gelmesiyle sohbetler ve konuşmalar başladı. 70 yaşını geçkin Mustafa Ünal da partililerle konuşmaya başladı. Halkla bütünleşmiyor eleştirilerini alan CHP'lilerin bu şekilde vatandaşlarla konuşmalarının haber konusu olacağını düşünerek çekim yapmaya başladım. Üzerimde oldukça büyük bir fotoğraf makinası ve kamera çantası vardı. Herkesin gözü önünde çekim yaptım. Mustafa Ünal'ın Sav'a ''Hacca gitme isteğini'' anlatmasını da kamerayla çektim. Sohbetin sonuna doğru yaşlı adamın Önder Beyin yanından uzaklaşması üzerine bir şeylerin ters gittiğini anladım. Daha sonra kaseti çözdüğümde hac ve peygamberimiz hakkında alaycı ifadelerin olduğunu fark ettim. Bunu da haberime taşıdım. Önder beyin dışarıda Elmadağlılara seslenmesini de görüntüleyerek haberleştirdim. Belki haberim Türkiye'de gündem oluşturdu. Geniş yankı buldu ancak Önder bey keşke bu sözler hiç söylemesiydi, bende haberleştirmek zorunda kalmasaydım.''

Kaynak:
Bu haber toplam 1052 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri