Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hürriyet'te Umre'ye gidecek iki yazar

26.07.2009 16:19
Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök ile Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, önümüzdeki ay umreye gidecekler.
Hakan, "Salı günü kolumdan ameliyat olacağım. Erken düzelirse Ramazan'dan 10 gün önce gitmeyi planlıyoruz" dedi. Hac ve umre tecrübesi olan Hakan'ın, mihmandarlık etmesi bekleniyor.

Özkök ile Hakan, kutsal topraklara gitmek için hac ve umre organizasyonları yapan bir özel şirkete başvurdu.

RAMAZAN'DAN 10 GÜN ÖNCE

Umreye gideceklerini doğrulayan Ahmet Hakan, "Salı günü kolumdan ameliyat olacağım. Erken düzelirse Ramazan'dan 10 gün önce gitmeyi planlıyoruz" dedi. Özkök ile Hakan 2-3 yıldır umreye gitmeyi planlıyordu ancak son dakikada çıkan bazı engeller nedeniyle bu planlarını gerçekleştirememişti.

İPTAL ETTİLER

Hatta geçen sene gazetelerde Özkök ile Hakan'ın umreye gideceği önce ünlü Zemzem Otel'de rezervasyon yaptırdıkları sonra da vazgeçip Mekke Hilton'da yer ayırttıkları haberleri yer almıştı. Özkök'ün bıraktığı sakal da umre hazırlığı olarak yorumlanmıştı.

KIRIK KOL DÜŞÜNDÜRÜYOR

Hakan, bazı engeller nedeniyle umreyi ertelediklerini belirterek, "Ramazan'dan önce umreye gitmeyi planlıyoruz. Bunun için özel bir şirketle anlaştık. Ancak şimdi de kolumla ilgili problem çıktı. Salı günü ameliyat olacağım. Eğer erken iyileşirsem gideceğiz" diye konuştu.

ÇARŞAMBA NOTLARI

Hakan ve Özkök'ün umre izlenimlerini yazacak olması, Hürriyet'in röportajcısı Ayşe Arman'ın tesettüre girip İstanbul'ün ünlü eğlence mekanlarında dolaşmasını akla getirdi. Arman, İsmail Ağa cemaatinin yoğun olarak yaşadığı Çarşamba'yı da mini etek ve dekolteli elbiseleriyle gezmişti.

Umreden izlenim yazacaklar

Özkök ile Hakan, Kâbe'den, Mekke'den ve Medine'den izlenimlerini Hürriyet okurlarıyla da paylaşacaklar. Bunun için ikili umre ziyareti sırasında fotoğraf çektirecek. Hac ve umre tecrübesi bulunan imam hatip lisesi mezunu Ahmet Hakan'ın umrede Özkök'e rehberlik etmesi de bekleniyor. İki ünlü gazetecinin ilk başta Suudi Arabistan Konsolosluğu'ndan özel vize alarak gitmeyi planladığı ancak daha sonra karar değiştirip, hac ve umre organizas-yonu yapan İstanbul'daki bir şirketi tercih ettikleri öğrenildi. Özkök ve Hakan'ın vize işlemleriyle de şirket ilgileniyor.
Bu haber toplam 1466 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri