Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tanrıverdi MHP'lileri Kızdıracak

14.02.2010 20:57
Manisa'da yerel seçimleri MHP'ye kaptıran AK Partili Tanrıverdi, öyle bir iddia ortaya attı ki MHP'yi fena kızdıracak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, "Yazın, not defterlerinize kazıyın, 2011’de MHP parlamentoya giremeyecek bir parti olacaktır" dedi. Tanrıverdi, AK Parti Rize Gençlik Kolu tarafından İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde düzenlenen eğitim programına katıldı.

2011’de yapılacak seçimlerin çok önemli olduğunu ifade eden Tanrıverdi, Türkiye’nin artık seçimleri zamanında yapma alışkanlığı edindiğini vurguladı.

Tanrıverdi, "Erken seçim deseler de süremiz bellidir. Biz milletimize verdiğimiz sözleri yerine getirmek için seçimi zamanında yapacağız. Bir gazetede yapılan ankette vatandaşa soruyorlar, ’Erken seçim yapılsın mı?’ vatandaşın yüzde 70’i ’erken seçim yapılmasın’ diyor. Halkımız erken seçim istemiyorsa, elbette bizim erken seçim diye bir şey aklımızda olmaz. 2011 yılı temmuz ayı seçimler için belirlenmiş bir takvimdir. Normal zamanında seçim yapılacaktır" dedi.

Siyasette eriyenlerin kan kaybetme endişesi ile erken seçim telaşı içerisine girdiklerini belirten Tanrıverdi, "Türkiye’yi düşündükleri için değil, daha önceki alışkanlıkları ile erken seçim paniği içerisine girdiler. Erken seçimi yaptıramayacaklarını anlayanlar, partimize çamur atmaya başladılar. Bu da tutmayınca bir kavga, kaos ortamında bunu Meclis içinde yaparak erken seçime gidebilir miyiz kargaşasına düştüler" diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 2007 seçimlerinde Erzurum mitinginde "urgandan medet umduğunu" kaydeden Hüseyin Tanrıverdi, sözlerine şöyle devam etti.

"O gün urgandan medet uman Bahçeli, şimdi metreye sarıldı. Metreden medet ummaya çalışıyor. Biz ’M’ harfini milliyetçi olarak ifade ediyorduk. Ama meğer metre olarak kendileri düşünüyormuş. Metre Hareket Partisi oldular. Kusura bakmasınlar, artık sokaktaki çocuklar bile bu tarz ifadeleri kullanmıyor. Biz kimse ile aramıza mesafe koymuyoruz. Herkesi seviyoruz. Biz bu çağda kavgadan medet uman değiliz. Diyalogla işlerin daha iyi işlediğini bilenlerdiniz. Varsın onlar mesafe koysunlar. Milletvekillerine mesafe koyan adamlar, millete kendisi için mesafe koymuşlardır. Milletle kendi arasına mesafe koyuyorsa, işte o 2011 yılı geliyor. Millet bunun hesabını nasıl 2002’de, 2007’de sormuşsa 2011’de yine soracaktır. Yazın, not defterlerinize kazıyın, 2011’de MHP parlamentoya giremeyecek bir parti olacaktır. Millet bunun cezasını verecektir."

BÜLENT GEDİKLİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli de, Türkiye’de ekonomiden söz etmek için, öncelikli demokrasiden hukuk devletinden ve insan haklarından bahsetmek gerektiğini söyledi.

Türkiye’nin G20 üyesi olduğunu ifade eden Gedikli, şunları kaydetti.

"Türkiye artık bu noktalara geldi. Türkiye artık komşuları ile kurduğu ticaret, ekonomik ve kültürel ilişkilerle ön plana geçmiş durumda. Türkiye artık bir bölgesel güç olmuştur. Türkiye artık dünyada 17. büyük ekonomiye sahip. Bunu ezberlemeyen kalmadı. Avrupa’da altıncı büyük ekonomiyiz. İnşallah Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında, 2023 yılında dünyanın en güçlü 10 ülkesinden biri olacaktır. Yani biz bir yerde Cumhuriyet’imizin yüzüncü yıl marşını yazacağız. 10. yıl marşı ile olmaz, o zamanında yazılmış, söylenmiş. Artık 100. yıl marşını yazmanın zamanı geldi."

Bülent Gedikli, muhalefetin içinde bulunduğu durum ve davranışları nedeni ile Türkiye’de ekonomi konuşamadıklarını ifade ederek, "Öyle yaklaşımlar ortaya koyuyorlar, öyle sözler söylüyorlar ki, bunlarla hesaplaşmadan yolumuza devam etmek mümkün değil. Türkiye ne zaman güçlenirse, şöyle ayaklarının üzerine durmaya başlarsa hemen birileri dönen çarklara çomak sokar. Birileri uğraşmaya başlar. Birileri işleyişin durması için elinden geleni yapar. Bugün Türkiye bunları yaşıyor. Türkiye artık bunları aşmak durumundadır. Türkiye’de ne zaman tek başına bir iktidar olmuştur, siyasi ve ekonomik istikrar olmuştur.".

CHP’nin anlayışının, "Yapmayız, yaptırmayız zihniyeti" olduğunu savunan Gedikli, sözlerine şöyle devam etti.

"Yıllarca Türkiye bunlarla uğraştı. Şu anda Türkiye’de bir rejim sorunu varsa, herhalde bu Cumhuriyet Halk Partisi’nin kendisidir. Üç sebepten dolayı. Birincisi çarpık muhalefet anlayışından dolayı. Her şeye itiraz ediyorlar. Siz ne yaparsanız yapın, engel olmaya çalışıyorlar. Sadece eleştiri, yıkmak için eleştiri... İkinci sebep, CHP tüccar bir partidir. Niye, İş Bankası’na yönetim kurulu üyeleri atarlar. Onunla birlikte ticaretin içinde yer alırlar. Bir çok kredilere imza atarlar. Bu hisseleri hazineye devredince kim size bir şey der. Böyle bu tüccarlıktan da çıkın. Biz de sizin ne kadar samimi olduğunuzu anlarız. Üçüncüsü ve belkide en önemlisi, bunların mukaddes değerlerimize ve milletin değerlerine hiç bir saygısı yok. Millet bunları unuttu zannediyor."

Bu haber toplam 1644 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri