Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hydromx, doğalgaz faturasını azaltıyor

10.03.2009 17:45
Kombi, merkezi sistem, yerden ısıtma gibi sistemler içindeki su ile belli oranda karıştırılarak kullanılan kimyasal solüsyon Hydromx'in yüzde 35'e varan tasarruf sağladığı ifade ediliyor.
Dünyada başka örneği bulunmayan ürün, İstanbul Kurumsal Pazarlama Danışmanlık Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından üretildi. Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Özdoruk," icat ettiğimiz bir ürünü tüm dünya takip ediyor ve birçok ülkeden de talep yağıyor. Bu bizim için çok gurur verici." dedi.

Özdoruk, yaptığı yazılı açıklamada, Avrupa'da birçok firma ile temas halinde olduklarını ve birçoğuna ürünün numunelerini gönderdiklerini kaydetti. Bazı ülkelerden firmalarla anlaşmalar imzalamak üzere olduklarını ifade eden Özdoruk, "Ürünümüze olan ilgiden ve talepten çok memnunuz. Türkiye'de de özellikle iki firma Hydromx'i kendi ürünleri ile birlikte yan ürün olarak satmak istiyorlar. Bu konuda da görüşmelerimiz sürüyor." dedi.

Hydromx'in, cihazların ömrünü uzatan bir ürün olduğunu aktaran Özdoruk, suyun korozyon etkilerini ortadan kaldıran ürünün böylece ısıtma sistemlerinin arıza oranlarının düştüğünü, aynı zamanda da cihazların daha verimli çalışır hale geldiğini ifade etti. Özdoruk, şöyle konuştu: "Hydromx, belli oranlarda sistemdeki suya karıştırılarak kullanılıyor ve % 35 tasarruf sağlıyor. Bu oran, çok ciddi bir orandır. Böylece hem üreticileri hem de tüketicileri mutlu edecek sonuçlar alıyoruz. Küresel ısınmaya karşı da ürünümüzün sağladığı artılar var. Ayrıca daha az yakıt tüketiyor, doğayı daha az kirletiyorsunuz. Hydromx organik kimyasal bileşenlerden oluşan bir solüsyondur. Bu sebeple inorganik kimyasallar içermediğinden doğala özdeş bir yapısı vardır. Bu anlamda tehlikeli ve toksin kimyasallar sınıfına girmez. Kanserojen, yanıcı ve parlayıcı değildir. Gündelik hayatımızda kullandığımız ama kimyasal olarak değerlendirmediğimiz (sabun, şampuan, deterjan v.b.gibi) bir çok ürün ile benzer yapıya sahiptir."


(CİHAN)


Bu haber toplam 5566 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri