Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İ.Başbuğ neden değişti?

03 Eylül 2008 / 17:01
Org. İlker Başbuğ, Mart 2004'te Ergenekoncuların toplantısından bile aşırı derecede rahatsız olmuştu. Şimdi neden Onlara ziyaretçi gönderdi?
Radikal Ankara Temsilcisi Murat Yetkin, 2004 yılındaki darbe hazırlıkları ve Org. Hilmi Özkök'ün ardından Org. Şener Eruygur ve Org. Tolon'un çevirdiği işlerle ilgili "Özkök'ün yemeğini evden getirdiği günler" başlıklı bir yazı kaleme almıştı.

Yazıda bugün Ergenekon'un tepesinde oldukları ortaya çıkan isimlerin Ankara Ticaret Odası'nda yaptıkları toplantıdan bile Org. İlker Başbuğ'un ne derece rahatsız olduğu anlatılmıştı.

Ancak aynı Başbuğ, bugün Genelkurmay Başkanı koltuğuna oturunca ilginç bir tavır değişikliği yaptı ve Ergenekon tutuklusu iki Orgeneral'e Genelkurmay adına resmi ziyaret yaptırdı.

İşte Murat Yetkin'in 13/07/2008'de yazdığı yazının ilgili bölümü:

New York'taki Kıbrıs görüşmeleri ardından Ankara'da bir toplantı düzenlendi. Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün'ün ev sahipliğinde 3 Mart 2004 tarihinde Hilafetin İlgası ve Tevhidi Tedrisat Kanunu'nun yıldönümünü kutlandı. Günler öncesinden basına duyurular yapılmış, Hilmi Özkök'ün planlı bir yurtdışı seyahatinde olduğu gün seçilmişti. Aytaç Yalman toplantıya Genelkurmay Başkanvekili sıfatıyla katıldı. Toplantıya eşleriyle gelen NATO üyesi Türk generalleri 'Emperyalist Amerika ve Avrupa ile ilişkilerimizi keselim' konuşmalarını alkışladı, Ulusal Birlik Kuvayı Milliye Hareketi bildiler dağıttı. (Radikal, 4 Mart 2004) Toplantı salonuna hâkim olan hava açıkça siyasiydi. Genelkurmay İkinci Başkanı İlker Başbuğ'un, 'Ankara'da bulunan komutanlar katılacak' talimatı uyarınca katıldığı toplantıdan rahatsızlığı, toplantı çıkışındaki karşılaşmamızda her halinden belli oluyordu.
Kaynak:
Bu haber toplam 838 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri