Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İbo Erdoğan'a sahip çıktı

24.09.2009 12:04
İbrahim Tatlıses, "Kimse Başbakana sahip çıkmıyor. Var mı böyle bir şey? Gelin Başbakana sahip çıkalım" dedi. Peki ne için dedi?

Türk Halk Müziği sanatçısı İbrahim Tatlıses, Başbakan Erdoğan'ın terörü yok etmek için yola çıktığını belirterek, ''Ona kimse sahip çıkmıyor. Var mı böyle bir şey?... Gelin Başbakana sahip çıkalım, yardımcı olalım, bu işi de bitirelim'' dedi.

Ramazan Bayramı'nın ikinci günü Antalya'da bir otelde sahne alan İbrahim Tatlıses'i, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay da izledi.

KÜRTÇE ARAPÇA TÜRKÜLER SÖYLEDİ

Basın mensuplarının alınmadığı konserde, İbrahim Tatlıses dört saate yakın sahnede kaldı ve Kürtçe, Arapça, Türkçe türküler söyledi.

Tatlıses, sahnede yaptığı konuşmada, demokratik açılım ve terörün bitirilmesi konusundaki çalışmaları değerlendirdi. Tatlıses, şunları söyledi:

''Türkiye Cumhuriyeti'nde siyaseten birbirimize çamur atmaktan başka bir şey bilmiyoruz. Şu anda Türkiye'nin en önemli noktası var; terör. Bu terörü yok etmek için Başbakanımız yola çıkıyor. Ona kimse sahip çıkmıyor. Var mı böyle bir şey? 30 senedir mücadele ediyoruz diyorlar, neyin mücadelesi? Bir 30 sene daha mücadele etsek terör bitmez. Gelin Başbakana sahip çıkalım, yardımcı olalım, bu işi de bitirelim. Çünkü bu işin bitmesi çok önemli bir şey.''

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ise ''İbrahim Tatlıses Türkiye'nin dünya sahnesine çıkardığı büyük bir iftihardır'' diye konuştu.

Bu haber toplam 1962 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri