Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İçime şeytan girdi annemi öldürdüm

26 Temmuz 2008 / 15:01
Annesini işitme engelli arkadaşına öldürten genç kız: "Öldüğünde ne acı çektim ne de ağladım"
Eskişehir'de annesini öldürdüğü iddia edilen genç kız ile iki arkadaşının yargılanmasına başlandı.

Eskişehir Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, işitme engelli tutuklu sanıklar öldürülen Zekiye Özada'nın kızı Esra Özada (19), arkadaşları Faruk Furun (21), Gökhan Uysal (20) hazır bulundu.

Mahkeme heyeti, savcının iddianameyi okumasının ardından tutuklu sanıklardan savunma yapmalarını istedi.

Sağır ve dilsiz olan tutuklu sanık Esra Özada işitme engelliler uzmanı bilirkişi aracılığıyla yaptığı savunmada, bir süredir birlikte olduğu Gökhan Uysal'ın arkadaşı olduğunu belirterek, ilk zamanlar bu ilişkiye olumlu bakan annesi Zekiye Özada'nın daha sonra karşı çıktığını kaydetti. Genç kız ifadesinde "İçime şeytan girdi" dedi...

Olay günü annesiyle erkek arkadaşı yüzünden tartıştıklarını ifade eden Esra Özada, bilirkişi aracılığıyla verdiği ifadesinde şunları belirtti:
''Anneme çok kızdım. Gökhan'a mesaj attım. Annemle kavga ettiğimizi söyledim. Annemi öldürmeye karar verdik. Çok kızdığım için olayın sonuçlarını düşünemedim. Annem yatak odasında uyurken Gökhan ve Faruk'u eve aldım. Yatak odasına gittiler. Ben salonda oturup bekledim. Yaklaşık 15 dakika sonra geldiler. Her ikisinin de elinde kan vardı. Ben, 'annem öldü mü?' dedim. Onlar da 'öldü' dediler. Daha sonra üçümüz kafeye gittik. Gökhan'ın eli yaralandığı için onlar hastaneye gitti. Babamı aradım, annemin öldüğünü söyledim. Annem öldüğünde ne acı çektim, ne de ağladım. Ama sonradan çok pişmanlık duydum. Üzgünüm.''

Tutuklu sanık Gökhan Uysal da bilirkişi aracılığıyla yaptığı savunmada, maktulün kızı Esra Özada'nın olay günü kendisini ve Faruk Furun'u eve çağırdığını belirterek, şöyle devam etti:
''Eve gittiğimizde Esra bize mutfaktan bıçak verdi. Maktul Zekiye yüzükoyun yatıyordu. Faruk bana doğru çevirdi. Ben de bıçağı sallamaya başladım. Kaç kere salladığımı hatırlamıyorum. Daha sonra mutfakta elimi yıkadım. Kafeye geldiğimizde montumun cebindeki altınları gördüm. Aldığımız altınları günah diye Faruk'a geri verdim. Olayı hırsızlık amacıyla yapmadık. Esra geçen yaz bana 'Annemi namaz kılarken öldürebilirsin' demişti. Esra istedi diye bu olayı yaptım. Pişmanım, utanıyorum.''Tutuklu sanık engelli Faruk Furun da bilirkişi aracılığı ile yaptığı savunmada Gökhan Uysal'ın anlattıklarının doğru olduğunu belirterek, ''Olay sırasında sadece maktulu tuttum. Gökhan bıçakladı. Esra benim okuldan arkadaşımdır. O istediği için bu olaya karıştım'' dedi.

Maktul Zekiye Özada'nın eşi Niyami Özada, eşi Zekiye ile kızı Esra arasında aşırı bir geçimsizlik olmadığını belirterek, ''Kızımın Gökhan ile arkadaşlığını biliyorduk. Eşim bu konuda daha anlayışlıydı. Bu nedene dayanılarak öldürülmesini anlamıyorum. Olaydan bir gün önce kızımla birlikte evlilik yıl dönümü dolayısıyla eşime hediye almıştık'' diye konuştu.
Tutuklu sanık Esra Özada'nın avukatı Sema Bulut, ''Esra ifadesinde olaydan dolayı hiç üzülmediğini ve bir şey hissetmediğini beyan etmektedir. Cezaevinde kendisi ile yaptığım görüşmede de içine şeytan girdiğini ifade etmektedir. Bu nedenle Esra'nın cezai ehliyeti durumu yönünden akli durumunun araştırılmasını talep ediyoruz'' diye konuştu.
Tutuklu sanıkların cezai ehliyetlerinin araştırılmasına karar veren mahkeme heyeti, davayı 24 Temmuz'a erteledi.
Eskişehir'de 31 Ocak'ta işitme engelli Esra Özada, kavgalı olduğu annesini, kendisi gibi engelli erkek arkadaşları Gökhan Uysal ve Faruk Furun'a bıçaklatarak öldürttüğü iddiasıyla tutuklanmıştı.

Kaynak:
Bu haber toplam 1438 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri