Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İçine cin girdi, mahalleli ayakta!

12.08.2009 12:49
İçine cin girdiği iddia edilen kızın başını 180 derece çevirdiği, erkek sesiyle konuştuğu söyleniyor. Mahalleli evden çıkamıyor
Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde cin söylentisi, mahalle sakinlerinin uykularını kaçırıyor. İlköğretim öğrencisi Z.Ö.'nün (12) içine cin girdiği iddiaları, mahalle sakinlerini korkuttu. Küçük çocuğun cinlere karıştığı yönünde 4 gün önce çıkan iddialar, kısa sürede mahalleye yayıldı.

BAŞINI 180 DERECE ÇEVİRİYOR, ERKEK SESİYLE KONUŞUYOR

Çocuğun kız olmasına rağmen erkek sesi ile konuştuğu, başını 180 derece çevirdiği, içinde başka varlıkların gezdiği, aşırı güçlendiği söylentileri mahallede hızla yayıldı. Baba Arif ve anne Nurgül Ö. ise, evlerinin yakınındaki bir incir ağacında cinlerin yaşadığını, kızın buradan olağan üstüvarlıklarla kontak kurduğunu iddia etti. Mahalle sakinlerinin, evin bulunduğu bölgeden geçmeye korktuğu belirtildi.

Kelime tekrarları ve bölünmüş kişiliği ile dikkat çeken küçük çocuğun, zaman zaman farklı bir kişiliğe büründüğü öne sürüldü. Mahalle sakinleri, çocuğun bakışlarından çok korktuklarını ifade ederken, bazı vatandaşlar, "Kutsal Damacana" adlı sinema filmindeki karakterle bağlantı kurarak, "Film gerçek oldu" dedi.

UZMANLAR İNCELEDİ, TEDAVİYE BAŞLANACAK

İddialar üzerine bölgeye giden Sağlık Grup Başkanlığı doktorları, yaptıkları ilk muayenede çocuğun psikolojik bir rahatsızlık geçirdiğini ve psikiyatr gözetiminde acilen tedaviye başlanması gerektiğini söyledi. Uzmanlar, vatandaşlara grip ve soğuk algınlığı gibi bazen insanların akıl sağlığında da sorunlar olabileceğini ifade etti.

Çocuğun ailesi ve mahalle sakinleri ise çocuğun acilen nefesi güçlü bir hoca tarafından okunması gerektiğini savundu. Ailenin, Manisa-Söke'deki bir cinci hocaya çocuğu götürebilmek için para temin etmeye çalıştığı ileri sürüldü.

CİNLER İNCİR AĞACINDA YAŞIYOR

Öte yandan mahalle sakinleri, cinlerin yaşadığını iddia ettikleri incir ağacının Ayvalık Belediyesi tarafından kesilmesini istedi.

Bu haber toplam 1434 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri