Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İçki yüzünden dövülerek öldürüldü

12 Temmuz 2008 / 17:24
Çok içki içtiği gerekçesiyle döve döve öldürdüler, 4 kişiye hayat verdi
ANTALYA'da çok içki içtiği gerekçesiyle akrabaları tarafından dövülerek öldürülen 29 yaşındaki Uğur Evmez, 4 kişiye can aşısı oldu.

Geçen 8 Temmuz'da Karşıyaka Mahallesi 3928 sokakta meydana gelen olayda, Uğur Evmez aşırı alkol tükettiği iddiasıyla akrabaları tarafından dövüldü. Bir arkabası tarafından omuzundan bıçakla yaralanan Evmez, diğerlerinin de tekme ve yumruk darbelerine hedef oldu. Ağır yaralanan Evmez'in, ailesi tarafından kaldırıldığı Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde tüm çabalara karşın dün gece yarısı beyin ölümü gerçekleşti.

Evmez'in yakınlarıyla görüşen Organ Nakil Merkezi koordinatörleri aileyi organ bağışı konusunda ikna etti. Evmez'in organları, dün gece saat 03.00'te genel cerrahi ekibi Yrd. Doç. Ayhan Dinçkan, Dr. Mehmet Korkmaz, Dr. Hasan Çalış, Dr. Mustaga Saraçoğlu, Dr. Hüseyin Güven ve Dr. Vahhaç Alp tarafından 3 saat süren operasyonla alındı.

Kalp, Kalp Damar Cerrahisi bölümünde nakil bekleyen Osman Kartal'a nakledildi. Karaciğer 6.5 saat süren başarılı bir ameliyatla nakil bekleyen Fethi Dönmez'e takıldı. Böbreklerden biri yine nakil bekleyen hasta Hakime Kocaaslan'a nakledilirken, diğeri İstanbul Marmara Üniversitesi'ne gönderildi.

Olay günü gözaltına alınan bir kişinin daha sonra serbest bırakıldığını belirten polis yetkilileri, Evmez'in ölümü üzerine yaralama vakasının cinayete dönüştüğünü, soruşturmayı bu yönde başlattıklarını kaydetti.
Kaynak:
Bu haber toplam 988 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri