Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İddianamede neler var

08 Eylül 2008 / 17:59
Deniz Feneri davası ortalığı karıştırdı. CHP Lideri Baykal bugün o iddianemeyi açıkladı. İşte tam metni;
Başbakan Erdoğan "Onlar söylerler ama sen Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı hakkında nasıl bunları yazarsın?" dedi. Aydın Doğan'a savaş açtı. Peki Doğan Medya Grubu ne yazmıştı? "Almanya'da soruşturulan Deniz Feneri davasının ucunun Erdoğan'a da dokunduğunu... İşte Alman Hükümetince hazırlanan o iddianamenin tam metni ele geçirildi.


DENİZ FENERİ'NİN PARALARI ERDOĞAN'A İDDİASI

CHP lideri Baykal da aynısını söylüyor, Alman makamlarının hazırladığı iddianamede Almanya'daki Deniz Feneri Derneği'nin topladığı paraların bir kısmının Başbakan Erdoğan'a verildiği yönünde ifadeler olduğunu belirtiyordu.

İDDİANAMEYİ ALMAN SAVCILARI HAZIRLADI

Deniz Baykal bugün düzenlediği basın toplantısında iddianamenin Alman savcıları tarafından hazırlanmış iddianameden alındığını söyledi. Alman savcıların hazırladığı metinde sanıklar Mehmet Gürhan ile Firdevs Ermiş'in Başbakan Erdoğan ile ilgili iddiaları yer alıyor.

İDDİANAMEDEN BAZI BÖLÜMLER:

02.02.05 tarihli ''Empfangsbestitigung 2'' olarak nitelendirilen alındı belgesinde (Empfangsbescheinigung) herhangi bir meblağ yazılı olmamasına rağmen Mehmet Gürhan, Firdevsi Ermiş'ten parayı, Türkiye Başbakanı'na, (2003 yılından bu yana Recep Tayyip Erdoğan) Doğu Asya'daki Tsunami'den zarar görmüş, yardıma muhtaçlara dağıtması için, vermek üzere, aldığını tasdik etmiş.
Kaynak:
Bu haber toplam 3686 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri