Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İddianamenin okunması taraftarı değilim

27 Ekim 2008 / 11:43
Duruşmaya katılmak üzere Silivri Cezaevi'ne gelen eski Cumhuriyet Savcısı Ertaç Giray, duruşma öncesi basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.
Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan eski Cumhuriyet Savcısı Ertaç Giray, davanın tutuklu sanıklarından emekli binbaşı Mehmet Zekeriya Öztürk'ün avukatı olarak duruşmaya katıldı.

Duruşmaya katılmak üzere Silivri Cezaevi'ne gelen eski Cumhuriyet Savcısı Ertaç Giray, duruşma öncesi basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Giray, "Mağdurduk şüpheli olduk. Şimdi ne olduğumuzu bilmiyoruz" dedi. Giray, kendisiyle birlikte gözaltına alınan Hüseyin Keskin'in kendisinin koruması olmadığını belirterek, "Zaten korumaya da ihtiyacım yok. Ruhsatlı antika silahlardan bir tanesini daha evvel bir çocuk almış, bunu bilmiyorduk. Ruhsatlı ve antikaydı. Biz silahın kaybolduğunu bildirmiştik ve yasal işlem başlatılmıştı.



Burada mağdur pozisyonunda olmamız gerekirken bir anda şüpheli olduk" diye konuştu. Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından Muzaffer Tekin'i sakladığı şeklinde iddianamede çeşitli ifadelerin yer aldığını soran gazetecilere Giray, "Hayır böyle bir şey yok. İddianamede sakladığım yönünde değil, teslim olmasını telkin ettiğim yönünde ifade var. Böyle bir şeyler mevzubahis değil. Öyle bir şey yok" diye cevap verdi.



Eski Cumhuriyet Savcısı Ertaç Giray, Danıştay saldırısına da değinerek, "Muzaffer Tekin evinin arandığını söylemişti. Olayın mahiyetini bilmiyordum. Öğrenince Muzaffer Tekin'in avukatlığını yapamayacağımı söyledim" dedi. Basın mensuplarının "İddianameyi nasıl buluyorsunuz" şeklindeki sorusuna ise Giray, "İddianameyi görünce üzüldüm. İddianamenin okunması taraftarı değilim" dedi.
Bu haber toplam 954 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri