Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İdiz ve Sisi serbest

22 Eylül 2008 / 11:01
Ergenekon'da gözaltına alınan Sisi lakaplı menajer Seyhan Soylu, oyuncu Nurseli İdiz ile Avukat Levent Temiz serbest bırakıldı
Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan oyuncu Nurseli İdiz, Sisi lakaplı menajer Seyhan Soylu ve Ülkü Ocakları eski Başkanı Avukat Levent Temiz serbest bırakıldı, 6 kişi ise tutuklandı.
Dün emniyetteki işlemleri tamamlanan 13 kişi Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirildi. İstanbul Adliyesi'nde Ergenekon soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz tarafından sorgulanan Nurseli İdiz, Seyhan Soylu, Oğuz Çetin, Tolga Sarıoğlu ve Mahmut Oğuz Kazancı, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldılar.

Avukat Levent Temiz'in de aralarında bulunduğu 8 kişi ise tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkarılan 8 kişiden Ülkü Ocakları eski Başkanı Levent Temiz ve Doğukan Yorulmaz serbest bırakılırken, Hamza Demir, Mahmut Oğuz, Süleyman Solmaz, Kurtca Bektaş, Rıza Demir ve Rıfat Yıldırım ise tutuklandı.

SPESİFİK SORU SORULMADI

Öte yandan, adliye çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan oyuncu Nurseli İdiz direk olarak bir şeyle suçlanmadığını söyledi. Nurseli İdiz, “Ergenekonla ilgili ifademe başvurdular. İçeridekilerle ilgili yargı aşamasında olduğu için bir şey söylemeyeceğim. Direk olarak bir şeyle suçlanmadım. Herkese sorulan sorular soruldu. Genelde ne soruluyorsa bize de onlar soruldu. Spesifik bir şey sorulmadı” dedi.

Son dönemde Seyhan Soylu ile birlikte hazırladıkları 'Cumhuriyet Kadınları' projesine ilişkin soruların da kendisine yöneltildiğini anlatan oyuncu İdiz, “Proje ile ilgili olarak amacımızı sordular. Ergenekon hakkında konuşmak için çok erken. Her şey çok karışık gözüküyor. Herhangi bir bilgim yok. Biz de takip edeceğiz. Neyin ne olduğunu birlikte öğreneceğiz” şeklinde konuştu. Menajer Seyhan Soylu ve diğer şahıslar ise açıklama yapmadan adliyeden ayrıldı.

Kaynak:
Bu haber toplam 3948 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri