Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İHH Gazze'ye ulaştı

31 Aralık 2008 / 13:57
İHH Gazze’ye acil yardım malzemesi olarak 450 bin YTL tutarında sağlık malzemesi, battaniye ve gıda dağıttı. Şehit ve yaralı ailelerine de ilk etapta 200 bin YTL’lik yardım yapıldı.
.Türkiyeli yardım kuruluşlarının yardımları Gazze’ye ulaşmaya başladı. İHH İnsani Yardım Vakfı ekipleri acil yardım malzemesi olarak 450 bin YTL tutarında ilaç, tıbbi malzeme, battaniye ve gıda yardımı dağıttı.

Şehit ve yaralı ailelerine de ilk etapta 200 bin YTL’lik bir yardım yapıldı.

İHH’dan yapılan açıklamada Gazze’ye ilk etapta 1 milyon YTL’lik yardım yapılacağı belirtildi. Açıklamanın devamında, “Hayırsever halkımızın destekleriyle Gazze’ye devam eden günlerde 10 milyon YTL’lik bir yardım yapmayı hedefliyoruz” denildi.

İHH Başkanvekili Yavuz Dede, “Ekiplerimizden ve ajanslardan gelen haberler Gazze’de hayatın durduğunu gösteriyor. İsrail, Gazze’nin bütün hayat damarlarını kesti. Elektrik yok, yakıt yok. Gıda ve ilaç yok. Hastaneler ağzına kadar doldu. Yaralılar tedavi olamıyor. Morglar bile doldu. Gazze’de büyük bir vahşet yaşanıyor. Bu vahşete, bu katliama seyirci kalmayalım diyoruz. Karınca kararınca herkesin yapabileceği bir şeyler var. Biz de bize ulaşan yardımları en hızlı şekilde bölgeye ulaştıracağız” şeklinde konuştu.
İsrail’in bombalarıyla harabe şehir haline getirdiği Gazze’de acı hikâyeler gelmeye devam ediyor. İHH'nın yardım ettiği Gazzelilerden olan Ahmed Hasan da İsrail saldırısında 5 kızını birden kaybetmiş. Acılı baba, “5 kızım vardı, beşini de kaybettim. Şimdi geride ne kızım ne de çocuğum kaldı, şehit oldular. Bu çocukların ne suçu var. Sadece okula gidiyor, Kuran öğrenmekten başka şey yapmıyorlardı. Anlamıyorum gerçekten, bir anlam veremiyorum” dedi.
Kaynak:
Bu haber toplam 898 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri