Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

O maça İHH'dan tepki

25.07.2010 21:55
Türkiye-İsrail bayanlar voleybol maçının seyircisiz oynanmasına tepki.

Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nda üçüncü ve dördüncünün belli olacağı Türkiye-İsrail bayan milli takımlarının yapacağı maç öncesinde, maçın seyircisiz oynanmasına bazı vatandaşlar tepki gösterdi.

 

Grup adına açıklama yapan İHH Ankara Şube Başkanı Hanifi Sinan, maça bilet aldıklarını ama biletleri olmasına rağmen maçı izleyemediklerini söyledi. Sinan, "Biz Türküz. Buraya maç izlemeye geldik. Dün biletlerimiz olmasına rağmen maçı izleyemedik. Dün İsrail vatandaşları kendi maçlarını tribünde izledi ama biz kendi takımızın maçını biletimiz olmasına rağmen izleyemedik. Burada İsrail ajanları kendi vatandaşlarını koruyor bizim karşımıza da polis çıkıyor. Biz buraya taraftar olarak geldik. Biz maç izlemek istiyoruz." dedi.

 

Kendilerine izin verilmemesini anlayamadıklarını belirten Sinan, bayanlara karşı gizli müdahalede bulunmanın mümkün olmadığını söyledi. "Bizi İsrail askeri ile karşılaştırmasınlar" diyen Sinan, bir taraftar olarak demokratik tepkilerini ortaya koymak istediklerini kaydetti. Kendilerinin içeri alınmamasının hukuki olmadığını vurgulayan Sinan, yetkililer hakkında dava açacaklarını söyledi. Basın açıklamasının ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.

 

CİHAN

 

 

Bu haber toplam 1002 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri