Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çelik: İHH ve Nurcular...

06.06.2010 11:06
Devlet Bakanı Çelik: Hocaefendi'nin açıklamalarından bir cümle alarak hizmet alanlarının ayrıştırılmasına, karalanmasına karşıyım.

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Fethullah Gülen Hocafendi'nin yardım gemileriyle ilgili açıklamalarından bir cümle alarak hizmetleri karalamanın doğru olmayacağını söyledi. Bakan Çelik, açıklamanın başı ve sonu iyi bilinmeden konuya cevap verilmesinin yanlış olacağını kaydetti.

Bursa Olay Televizyonu'ndaki Odak Noktası programına katılan Devlet Bakanı Faruk Çelik, Fethullah Gülen'in Gazze'ye yardım götüren gemilerle ilgili açıklamalarını değerlendirdi. Bakan Çelik, "Ben Türkî Cumhuriyetlerden sorumlu bir bakan olarak tüm Türk coğrafyasını ve dünyayı geziyorum. Fethullah Fülen Hocaefendi'nin çabalırıyla açılan Türk okullarını geziyorum. Ve Türk okullarının başarılarının tescillendiğini o ülkelerdeki devlet büyüklerinin çocuklarını o okullara kaydettirmek istemesinden yakinen biliyorum. Çok güzel hizmetler yapılıyor. Görüyorsunuz Türkçe Olimpiyatları yapılıyor. Dünya genelinde 120 ülkede Türk Bayrağı dalgalanıyor ve İstiklal Marşı söyleniyor. Bu büyük bir hizmettir. Diğer taraftan İHH'da son derece insanı duygularla Gazze'ye yardım götürmek istiyor. Şimdi bunların ikisi de doğru hizmettir. Fethullah Gülen Hocaefendi'nin açıklamalarından bir cümle alarak hizmet alanlarının ayrıştırılmasına, karalanmasına karşıyım. Gülen'in açıklamalarını doğru okumak gerekir. Hangi amaçla söylendi? Bu açıklamalar cümlenin başında mı sonunda mı? Hangi soruya cevap verildi? Bu hususları bilmiyoruz. Yani buna cevap verme gayretine girilirse yanlış olur. Hizmet alanlarını karalamaya yönelik girişimlerden kaçınmak gerekir. İHH bünyesinde Fethullah Gülen'in hizmetlerini takdir eden arkadaşları çok iyi biliyorum. İki hizmet alanı arasında ihtilaf yoktur." dedi. Cihan

 

Bu haber toplam 2872 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri