Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İHH Pakistan'ı bağrına bastı!

03.11.2010 09:09
Muzaffergar şehrinde eğitim gören bin 104 kız öğrenciye okul kıyafeti dağıtıldı. Çiftçilere de tohum yardımına devam edildi.

Muzaffergar şehrinde bulunan Government Girls Secondary School Diara Din Panah kız okulunu ziyaret eden İHH ekipleri, bu okulda eğitim gören bin 104 kız öğrenciye okul kıyafeti dağıtımında bulundu.
Sel afetinde aileleriyle birlikte mağdur olan öğrenciler, üniformalarını alırken kendilerini unutmayan hayırsever halkımıza selam ve teşekkürlerini gönderdiler. Üniformalarıyla ders başı yapmanın sevincini yaşadılar. İHH ekipleri, diğer okullarda da ihtiyaç sahibi öğrencilere kıyafet dağıtımını sürdürecek.
Bu arada İHH, Pakistan’da tarımsal hayatın yeniden başlaması için başlatmış olduğu çiftçilere tohum dağıtma projesine devam ediyor. Hamzawal köyüne giden İHH ekipleri, burada 100 çiftçiye tohum ve gübre yardımında bulundu. Dağıtımlarda her bir çiftçiye 250’şer kilo buğday tohumu ve 5’er çuval gübre verildi. Proje çerçevesinde toplam 2 bin aileye tohum ve gübre dağıtımı yapılması hedefleniyor. Projenin toplam maliyeti 400 bin dolar olacak.

Bu haber toplam 1174 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri