Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kazada enkaza ulaşıldı

21.05.2010 14:23
Afganistan'da pazartesi günü 43 yolcusuyla düşen uçağın parçaları ve cesetler, başkent Kabil yakınlarındaki dağlık bölgede bulundu.

Afganistan Ulaştırma Bakanı Muhammedullah Bataş, telefonla yaptığı açıklamada, ''Kaza mahalindeyim. Uçak parçaları önümde duruyor. Birçok ceset var. Kar ve çok şiddetli rüzgar, cesetlerin toplanması çalışmalarını zorlaştırıyor'' dedi.

Kazadan sağ kurtulan olup olmadığını söylemek için çok erken olduğunu da ifade eden Bakan, ''ama şu ana kadar kazadan kurtulan bulunmadı'' diye konuştu.

Pazartesi günü düşen uçağın dün de kuyruğunun bulunduğu bildirilmişti. Afganistan Havacılık Bakan vekili Muhammedullah Bataş, bir arama uçağının, Hindukuş dağları üzerinde uçarken, içindeki 43 kişiyle düşen uçağın kuyruğunu havadan tespit ettiğini açıklamıştı.

KABİL'E 85 KM. KALA DÜŞTÜ

Hava trafik kontrolörleri, Kunduz'dan havalanan ve Kabil'e giden Antonov-24 tipi uçağın izini, başkent Kabil'e 85 kilometre uzaklıkta kaybetmişti. Daha sonra 38 yolcu ve 5 kişilik mürettebatın bulunduğu uçağın Kabil'e yaklaşık 100 kilometre mesafede düştüğü açıklanmıştı.

AA

Bu haber toplam 844 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri