Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İhmal ölüm getirdi

18 Eylül 2008 / 15:28
Sultanbeyli'de, Evinin Bahçesine Dolan Suyu Tahliye Etmek İçin Gideri Açmaya Çalışan 59 Yaşındaki İsmail Esen, Suya Kapılarak Kayboldu.
Sultanbeyli'de, evinin bahçesine dolan suyu tahliye etmek için gideri açmaya çalışan 59 yaşındaki İsmail Esen, suya kapılarak kayboldu. İtfaiye ve belediye ekipleri Esen'i bulabilmek için saatlerce çalıştı ancak herhangi bir sonuca ulaşılamadı. Esen'in her şiddetli yağmurda mağdur olduğunu söyleyen vatandaşlar, belediyenin gerekli önlemi almadığını iddia etti.

Akşam saatlerinde İstanbul genelinde etkili olan yağmur nedeniyle, Sultanbeyli Mehmet Akif Mahallesi Halikarnas Sokak'ta bulunan, İsmail Esen'e (59) ait tek katlı müstakil evin bahçesini su bastı. Gittikçe yükselen suyun önünü açmak için bastonuyla rögar çukurundaki katı birikintileri temizlemeye çalışan Esen, kanalın aniden suyu çekmeye başlaması üzerine suya kapıldı. Olaya tanık olan komşuları Esen'in elinden tutmaya çalıştı ancak girdap oluşturarak kanala akan suyun şiddetine güçleri yetmedi. Esen, birkaç saniye içinde gözden kayboldu. Vatandaşlar durumu itfaiye ve polise bildirdi. Görevli birimler olay yerine gelene kadar, bir iş makinesi kanalı açmaya çalıştı. İtfaiye ve belediye ekipleri civardaki bütün rögar kapaklarını açtı, suya kapılan Esen'in takılması muhtemel yerlerde kazı yaptı ancak çabalar sonuç vermedi.

İnanılmaz bir şekilde eşini kaybeden Suna Esen ve çocukları gözyaşlarına boğuldu. Esen'in yakınları, olaydan, tedbir almadığını ileri sürdükleri belediyeyi sorumlu tuttu. Bahçenin olduğu yerden derenin geçtiğini söyleyen Esen'in yakınları, "Her şiddetli yağmurda bu adam mağdur oluyordu. Defalarca tedbir alınması, gerekli işlerin yapılması için müracaatta bulundu ancak hiç bir gelişme olmadı." dedi. Olaya tanık olanlar, Esen'in bahçesine dolan suyun giderini açmak için uğraşırken suya kapıldığını, kurtarmak için uğraşanların çabasının yetersiz kaldığını belirtti.

Esen'in, beslediği hayvanları kesip etini satarak geçimini sağladığı, 1'i özürlü 7 çocuğu olduğu öğrenildi. (CİHAN)
Bu haber toplam 832 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri