Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İhmalin bu kadarı!

03 Temmuz 2008 / 16:50
Futbol Federasyon'unda büyük ihmal iddiası. Bu büyük hata farkedilmeseydi üç büyükler hiçbir turnuvaya katılamayacaktı!
UEFA'nın, Futbol Federasyonu'na gönderdiği yazıyla, geçen sezon Avrupa kupalarında mücadele eden Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'ın, kupalara katılmaları için mali kriterler bakımından gerekli olan kulüp lisans kriterlerine sahip olmadıkları ortaya çıktı.

Futbol Extra dergisinin temmuz ayı sayısında, belgeleriyle birlikte yapılan haberde, bu durumun, UEFA tarafından sonradan yapılan bir inceleme sonrası tesadüfen ortaya çıktığı ve kriterlere uymadıkları halde lisans vererek 3 kulübün kupalara katılmalarını onaylayan Türkiye Futbol Federasyonu'nu 200 bin İsviçre Frangı cezaya çarptırdığı belirtildi.

UEFA'nın, Türkiye'ye gönderdiği beş sayfalık gerekçeli kararında, lisans yönetmeliklerinin uygulanması hususunda federasyonun görevini yerine getirmediği ve UEFA müsabakalarını riske sokabilecek muhtemel bir duruma yol açtığının bildirildiği kaydedildi.

Futbol Federasyonu'nun, UEFA Disiplin Kurulu'nun verdiği bu karara itiraz için Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) başvurma kararı aldığı da ifade edildi.

UEFA Disiplin Kurulu Başkanı Thomas Part imzasıyla gönderilen yazıda, Futbol Federasyonu'nun, 2007-2008 sezonunda Avrupa kupalarında mücadele eden 3 kulübe lisans vermemesi gerektiği halde görevini ihlal ederek UEFA kupalarını riske sokabilecek muhtemel bir durumu meydana getirdiğinin vurgulandığı belirtildi.
Kaynak:
Bu haber toplam 752 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri