Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İki Anne İki Farklı Acı

08.08.2009 02:32
Erdoğan ve Türk'ün görüşmesinden sonra şehit anneleri ile öldürülen PKK'lıların anneleri bir araya geldi...
Şırnak'ta aralarında AK Parti ve DTP'li meclis üyeleri ile sivil toplum örgütleri temsilcilerinin bulunduğu bir grup, şehit ailesi ve güvenlik güçlerince öldürülen PKK'lının ailelerini bir araya getirdi.


Şırnak İl Genel Meclis üyeleri ile sivil toplum kuruluşları, önceki gün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile DTP Genel Başkanı Ahmet Türk'ün bir araya gelmeleriyle başlayan barış sürecine destek vermek amacıyla çeşitli ziyaretlerde bulundu.

DTP'li ve AK Partili Şırnak İl Genel Meclis üyeleri ile Sivil Toplum Kuruluşları, ilk etapta Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 2008 yılı aralık ayında Kandil dağına yaptıkları hava saldırısında öldürülen PKK'lı terörist Hafiye Bilgi'nin ailesini ziyaret etti. Kendisini ziyaret edenlere hitaben konuşan PKK'lının annesi Kumriye Bilgi, hayatlarını kaybedenlerin kendi çocukları olduğunu, akan kanın bir an önce durması gerektiğini belirterek konuşmasına şöyle devam etti; "Bizler anneler olarak artık bu kanın durmasını istiyoruz. Bizler her zaman beraber yaşamış halklarız. Bu barış sürecinde PKK ateşkes ilan etmesine rağmen operasyonlar devam ediyor. Annelerin yüreği artık yanmasın" dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kandil dağına yaptığı hava saldırında öldürülen Hafiye Bilgi adlı PKK'lı teröristin ailesi ile Tunceli'nin Pülümür İlçesi Kocatepe Karakolu'nda, PKK'lıların açtığı ateş sonucu şehit düşen Burhan Yalçın'ın ailesi bir araya geldi. Evladını kaybeden iki annenin buluşması sırasında duygusal anlar yaşanırken, annelerin gözyaşlarını tutamadıkları görüldü.
ŞEHİT BABASI: GÖZYAŞLARI ARTIK AKMASIN

Şehit babası Yusuf Yalçın, Türkçe ve Kürtçe "O günden bu yana yaşadıkları acının halen devam ediyor. Gözyaşlarım akmadığı bir günüm yok. Evladımızı hiçbir zaman unutulmayacağız. Ateş her zaman düştüğü yeri yakar. Acımız her geçen yıl artmakta. Artık başka ailelerinin gözyaşları akmasın, yürekleri yanmasın. Başbakan Sayın Recep Tayip Erdoğan'ın başlatmış olduğu bu barış sürecinin geç kalmış bir adım olduğunu ancak buna rağmen bir şehit ailesi olarak bu barış sürecine sonuna kadar destek verilmelidir" dedi.

Şehit annesi ve PKK'lının annesi birbirlerine sarılarak, akın kanın durması ve gençlerin ölmemesi için barış mesajları verdi.


Bu haber toplam 996 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri