Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İki dava bekleniyor

14 Temmuz 2008 / 20:27
Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi. Çiçek, Ergenekon operasyonu kapsamında hukuka saygısızlık yapıldığını söyledi.
Hükümet sözcüsü, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Ergenekon operasyonu kapsamında hukuka saygısızlık yapıldığını söyledi. Çiçek, Türkiye'nin Ergenekon ve AKP hakkında açılan kapatma davası arasında sıkıştığını belirtti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Başbakanlık Merkez Bina'da yapılan toplantı yaklaşık 4.5 saat sürdü. Hükümet sözcüsü, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, açıklama yaptı.

Hükümet Sözcüsü Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Bakanlar Kurulu toplantısında, işçi ve BAĞ-KUR emeklilerinin maaşlarının yılın ikici yarısında, yüzde 7,2 oranında artırılmasının kararlaştırıldığını açıkladı.

Çiçek, Bakanlar Kurulu toplantısının yaptığı açıklamada, toplantıda, işçi ve BAĞ-KUR emeklilerinin maaşlarına yılın ikici yarısı için yapılacak artışların görüşüldüğünü söyledi.

İşçi ve BAĞ-KUR emeklilerinin maaşlarının yılın ikici yarısı yüzde 7,2 oranında artırılmasının kararlaştırıldığını bildiren Çiçek, şöyle devam etti:

''Böylece 2008 yılında işçi ve BAĞ-KUR emeklilerimizin maaşları toplam yüzde 9,3 oranında arttırılmış bulunmaktadır. Bu hesaplama yapılırken, bilindiği gibi, hep ifade etmeye çalıştık, enflasyondan doğan bir sıkıntı varsa, bunu gidermeye çalışıyoruz. Enflasyonun üzerinde maaş artışı veriyoruz. başlangıçta belirlenen yüzdenin üzerine çıktıysa, aradaki fark ödeniyor. 2008 yılında enflasyonun beklenenin üzerinde çıkması halinde, enflasyon farkın aşrıca maaşlara yansıtılacağı da bugünkü toplantıda kararlaştırılmıştır.''

Kaynak:
Bu haber toplam 724 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri