Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İki DTP'li Cezaevine mi Girecek?

12.12.2009 01:08
DTP'nin kapatılmasıyla birlikte siyaset yasağı getirilen iki milletvekili hazırda bekleyen dosyalardan dolayı cezaevine mi girecek?
DTP Diyarbakır Milletvekili Aysel Tuğluk'un kesinleşmiş 1 yıl 6 ay hapis cezası ve devam eden pek çok davası var. DTP Genel Başkanı Ahmet Türk hakkında da 23 dosya bulunuyor.

Aysel Tuğluk Ekim ayının sonunda yaptığı bir konuşma nedeniyle yargılandığı dava sonucunda “terör örgütünün propagandasını yapmak” suçundan 1 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Tuğluk milletvekili dokunulmazlığı bulunduğu için bu cezayı yatmadı. Şimdi dokunulmazlığı kaldırıldığı için cezaevine girecek.
Tuğluk hakkında kesinleşen bu hapis cezasının yanı sıra benzer suçlardan devam eden de pek çok dava bulunuyor. Bu davaların sonuçlarına göre de alınan cezalar Tuğluk'un cezaevi serüvenini uzatabilecek.

AHMET TÜRK'ÜN 23 DOSYASI VAR

Milletvekili dokunulmazlığı kaldırılan DTP Genel Başkanı Ahmet Türk de zor durumda. Dokunulmazlığının kaldırılmasıyla birlikte devam eden 23 dosya işleme girecek ve bu davaların kararları sonucunda hapis cezası alabilecek. Bu durumda Türk'e de yakın zamanda cezaevi yolu görünüyor
Bu haber toplam 1230 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri