Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İki lider buluştu, Ankara dalgalandı

25.10.2010 12:34
Seçim öncesi ittifak söylentileri gerçeğe dönüşüyor. Erbakan ve Topçu'nun buluşması kulisleri dalgalandırdı.

2011 genel seçimlerine Saadet Partisi, Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi ve Demokrat Parti'nin ittifak yaparak gireceği söylentisi gerçeğe mi dönüşüyor?

Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan ve BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu'nun buluşması bu ittifakın ilk adımı olarak görülüyor.

Topçu'nun geçtiğimiz hafta ittifaka açık kapı bırakan sözleri ve Erbakan'ın görüşme öncesinde her konunun görüşelebileceğini söylemesi dikkat çekti.


Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu ile görüştü.

Saadet Partisi Genel Merkezindeki görüşmede gazetecilerin kısa süreli görüntü almasına izin verildi. Topçu burada yaptığı açıklamada, yeniden genel başkanlığa seçilen Erbakan'a hayırlı olsun dileklerini iletmek için söz konusu ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi.

ERBAKAN BBP'Yİ KARDEŞ PARTİ İLAN ETTİ

Erbakan ise iki partiyi ''kardeş'' olarak nitelendirerek, görüşmelerinde Türkiye ve dünya gündemine ilişkin konuların değerlendirileceğini bildirdi.
Erbakan bir gazetecinin ''seçim ortaklığı olabilir mi?'' sorusu üzerine, her konunun görüşülebileceğini ifade etti.

TOPÇU: KONUŞULACAK ÇOK ŞEY VAR

Topçu ise Necmettin Erbakan'ın deneyimli ve tecrübeli bir siyasetçi olduğunu belirterek, ''Ülkede ekonomik, bölücü, ahlaki terör var, konuşulacak çok şey var'' dedi.


 
Bu haber toplam 4076 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri