Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İkisini de iknaya çalışmış

21 Mayıs 2008 / 09:59
Sebahat teyzeyi de ikna için çalışmış.

CHP Genel Sekreteri Önder Sav, 'Muhammed seni bırakmaz' diyerek hacca gitmek isteyen Mustafa Ünal'ın eşine de 'Bu adamın hacca gitmesine izin verme' demiş

Hacca gitmek isteyen Mustafa Ünal'a “Araplara para kaptırma, bakarsın Muhammed seni bırakmaz” diyen CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın, 80 yaşındaki Ünal'ın eşini de hacca gitmemesi için uyardığı ortaya çıktı. Yeni Şafak'a konuşan Ünal çifti, bu konuşmaları Sav' yakıştıramadıklarını söylediler. Mustafa Ünal, işitme kaybı olduğu için o an Sav'ın Peygamberimiz hakkında söylediği sözleri duymadığını ifade ederek,” Önder'den öyle birşey duymadım. Orada bana sadece 'Araplara para kaptırma' dediğini duydum. Peygamberimizden öyle bahsettiğini duysam kim olsa karşı çıkarım” dedi. Sav'ın eşinden sonra kendisi ile de aynı konuda konuştuğunu belirten Sabahat Ünal da, “Bana da oradan çıkarken 'hacca gidecekmiş, bunu hacca gönderme. Oralarda ölür sonra' dedi. Ama ben hac konusunda dinlemem. Eşim tek gidecekti. Şimdi ben de gitmek istiyorum. Önder orada ölmekten bahsediyor. Oralarda ölürsek ne büyük şeref, ne güzel” dedi. Mustafa Ünal hac kurası için sık sık ilçe müftülüğüne uğradığını ifade ederek, Diyanet'ten hac sırasının geldiği müjdesini heyecanla beklediğini söyledi.

Sık sık evindeki kitaplarından Peygamber Efendimiz'in hayatını okuduğunu anlatan Ünal kitaplarını gösterdi. Evinin duvarına Kabe tablosu asan Ünal, Kabe'yi kendi gözleri ile görmek istediğini, Hacer-ül Esved'e el sürmek istediğini anlattı.

Önder Sav kayıplara karıştı

Ankara Elmadağ'da hacca gitmek isteyen bir partiliye, “Hacca gidip Araplara para kaptırma” diyerek, toplumun her kesiminden tepki gören Önder Sav, partisinin grup toplantısına katılmadı. Parlamento'da görev yapan gazeteciler, Elmadağ'da görüştüğü bir partiliye, “Hacca gidip Araplara para kaptırma. Bakarsın Muhammed seni orda bırakmaz” demesi üzerine tepki çeken Önder Sav'a soru sormak için CHP Grup Salonu'nun girişinde beklemeye başladı. Ancak Önder Sav, Grup toplantısına gelmedi.

Yeni Şafak - Yakup Bulut

Bu haber toplam 854 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri