Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İklim değişikliği yamyamlaştırıyor

08.12.2009 13:20
Dünyayı derinden etkileyen iklim değişikliği, kutup ayılarının yamyamlaşmaya başlamasına neden oldu.
Danimarka'nın başkenti Kopenhag, tarihin en büyük iklim zirvesine evsahipliği yaparken, kutuplardan gelen fotoğraflar tüyler ürpertti.

İnsanoğlu, yaşadığı toprakları büyük bir felakete sürükleme ihtimali bulunan küresel ısınma ve iklim değişikliğine karşı zirveler düzenliyor, sokaklara dökülüp eylemler yapıyor ama bu sırada olanlar oluyor... Tıpkı, Kanada'nın Churchill kasabasının 300 kilometre kadar kuzeyinde bulunan bir bölgeden gelen bu fotoğraflarda olduğu gibi...

AÇLIKTAN ÖLMEMEK İÇİN...
20 Kasım tarihli bu fotoğraflarda, buzlarla kaplı avlanma bölgelerini küresel ısınmanın yol açtığı erimeye kurban veren kutup ayılarının nasıl yamyamlaşıp yavru kutup ayılarını, hatta belki de kendi yavrularını yemeye başladığı tüm çıplaklığıyla görülüyor.

Sayıları giderek azalan kutup ayılarının, açlıktan ölmemek için son çare olarak yavruları yemeye başlaması aslında sadece kendi soyunu ve neslini koruma çabasından ibaret... Bu görüntüleri engelleyip onları eski hallerine döndürmek ise, çevresel konularda daha duyarlı davranması beklenen insanlara düşüyor.
(Posta)
Bu haber toplam 1210 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri