Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İkna odaları Serter'in başını ağrıtacak

05.03.2010 11:56
BDP bu kez türbanlılarla CHP'ye vurdu. BDP'li Bengi Yıldız ile Ufuk Uras CHP'li Nur Serter'in İstanbul Üniversitesi'nde türbanlılar için ikna odası kurduğu kanıtladı!

BDP'li Sırrı Sakık'ın “CHP bize '20 militan getirin aday edelim' teklifinde bulundu” iddiasından sonra BDP'li Bengi Yıldız ile Ufuk Uras da CHP Milletvekili Nur Serter'in İstanbul Üniversitesi'nde türbanlılar için ikna odası kurduğu iddiasını kanıtladı!

Yıldız ve Uras “İkna odalarında kayıtlarımız engellendi” diyen başörtülüleri Meclis’e getirdi. Yıldız ve Uras’ın basın toplantısına AKP’li Hüsnü Tuna’da izleyici olarak katıldı.

BDP’li Yıldız ile Uras beraberinde 28 Şubat döneminde İstanbul Üniversitesi’nde ikna odalarına alınarak kayıt yaptırmasının engellendiğini öne süren türbanlı öğrencilerle birlikte TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına AKP’li Hüsnü Tuna’da izleyici olarak katıldı. Yıldız, TBMM Genel Kurulunda, geçen hafta CHP’li Serter’in İstanbul Üniversitesi’nde, ikna odaları adı altında bir sorgu sistemi geliştirildiği iddiasını yalanladığını anımsattı. Yıldız, “Bu sistemden kim mağdur oluyorsa, düşüncesine, ideolojisine bakmadan mağdur ve mazlum olanların birbirine destek sunması lazım” dedi. Uras ise İstanbul Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olduğunu anımsatarak şöyle konuştu: “Bugün çok mutluyum. İkna odaları girişimi mağdurları bizimle” diye konuştu.

Türbanlılar ÇYDD’yi suçladı
Toplantıya katılan Kadriye Birinci ve Zeynep Kolaçağış da, Serter’in yönetici olduğu İstanbul Üniversitesi’nde kayıt için gittikleri sırada Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD) amblemi olan yelekler giymiş gençlerin kendilerini kayıt odasına götürdüğünü ve üniversitenin türban kurallarına uyacaklarına yönelik bir metni imzalamaları için iknaya çalışıldıklarını iddia etti.

Bu haber toplam 1472 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri