Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İlk Defa Yunan Komutan Ankara'da

17 Haziran 2008 / 13:08
Yunanistan Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Dimitrios Voulgaris, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ'u ziyaret etti.
Orgeneral Başbuğ'un davetlisi olarak Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Korgeneral Voulgaris, bugün ilk olarak Anıtkabir'i ziyaret etti.

Korgeneral Voulgaris, basına kapalı gerçekleşen Anıtkabir ziyaretinin ardından Kara Kuvvetleri Komutanlığı Karargahı'na geçti.

Orgeneral Başbuğ, karşılama töreni öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bugün biraz sonra burada kabul edeceğimiz, resmi ziyaretini yapacak

Yunanistan Kara Kuvvetleri Komutanı Voulgaris'in ziyareti çok önemli. General Voulgaris'in ziyaretinin önemi de şuradan geliyor, General Voulgaris, Yunanistan Kara Kuvvetleri Komutanı olarak Türkiye'yi ilk ziyaret eden Yunanistan Kara Kuvvetleri Komutanı. Bir ilki gerçekleştiriyor” dedi.

Daha sonra Korgeneral Voulgaris için resmi karşılama töreni yapıldı. İki ülke milli marşlarının çalınmasının ardından tören kıtasını denetleyen Korgeneral Voulgaris, “Merhaba asker” diyerek askerleri selamladı. Törende, Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı Orgeneral Atila Işık da hazır bulundu.

Buradan komutanlık katına geçen Korgeneral Voulgaris, Kara Kuvvetleri Şeref Defterini imzaladı. Orgeneral Başbuğ ile Korgeneral Voulgaris, el sıkışarak gazetecilere poz verdi.

İki komutanın görüşmesi, daha sonra basına kapalı gerçekleşti.

Konuk Komutan Korgeneral Voulgaris ve beraberindekiler 19 Haziran Perşembe günü Türkiye'den ayrılacak.
Kaynak:
Bu haber toplam 794 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri