Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İmam Gaziantep İçin Ne İstedi?

04.11.2009 03:58
Gaziantep Fazlı Okkıran Camii İmamı Abdurrahim Çelik, vatandaşlar için hayırseverlerden öyle birşey istedi ki...
Gaziantep Fazlı Okkıran Camii İmamı ve Özerk Diyanet Efkav Sendikası Genel Sekreteri Abdurrahim Çelik, 13 sivil toplum örgütünü yanına alarak basın açıklaması yaptı. Örnek bir din görevlisinin nasıl olması gerektiğini gözler önüne seren Çelik, Onkoloji Hastanesine başka illerden tedavi olmak için gelen hasta yakınlarına hayırseverler tarafından ‘Konukevi’ yapılmasını talep etti. İşte örnek din görevlisinin yaptığı açıklama:

Hasta Yakınlarını Bank Çilesinden Kurtarın

Gaziantep Onkoloji Hastanesi “Kemik İliği Nakli Ünitesi” yenilenerek çok büyük bir hizmete öncülük yapmıştır. Daha önce sadece kendi vücudundan ilik nakli gerçekleştirilebilen hastanemizde artık ilik nakli alabilir ünitesi de açılmıştır. Bu özellikle Güneydoğu illeri için sevindirici ve ayrıcalıklı bir gelişmedir. Bu gelişmeden ilimizle birlikte çevre illerden gelen hastalarımızda faydalanmaya başlamıştır. Ancak bu hastalığın tedavisi çok uzun olduğundan hastanın refakatçisi karda-kışta zor günler geçirmektedir. Kimi zaman banklarda kimi zaman durumu el verdiği kadar otel odalarında kalmak zorunda kalan anne-babalara yardım etmek zorundayız.

Hasta yakınları için hastaneye gelen vatandaşlar verilen hizmetten oldukça memnun olduklarını ifade ederlerken, bank çilesinden kurtulmak istediklerini vurguluyorlar. Hasta ve hasta yakınlarının yabancı bir ildeki psikolojisini anlamaya çalışalım. Zaten yeteri kadar bozuk olan morallerini birde kalacak yer bulma kaygısı ile yıkmayalım. Onlara ‘Konukevi’ inşa edelim ve banklardan kurtaralım. Çoğu dar gelirli olan vatandaşlarımızdan ‘Konukevi’ni esirgemeyelim. İnsana Yapılan Katkı, Hayırların En Güzelidir. Bu güzelliği gelin bizimle paylaşın.

Malımız ve servetimiz bir emanettir. Elbette ki malımızı nereden kazanıp nereye harcadığımızın mutlaka hesabı sorulacaktır. Bu bilinçle, işadamlarımıza, siyasilerimize, vakıf ve derneklerimize çağrıda bulunuyoruz; “Gelin zorda olan hasta yakınları için bir çivi çakın. Çakılan çivileri tuğlalarla örün. Örülen tuğlaları sıvalayın. Meyadana gelen ‘konukevi’ ile hasta yakınlarını sokaklardan kurtarın. Onlardan gelecek dualar ile Cennetin kapısını aralayın.” Peygamber Efendimiz (s.a.s): “Hiç kimse kıyamet günü malını nasıl kazanıp nerelere harcadığından hesaba çekilmedikçe Allah'ın huzurundan ayrılamayacaktır.” buyurduğunu da unutmayın.
DESTEK VEREN KURULUŞLAR:
1- ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ 2- AYDER 3- BÜLBÜLZADE VAKFI 4- FURKAN DERNEĞİ 5- GAİM-DER 6- İ.H.H.-DER 7- KALEM-DER 8- MAZLUM-DER 9- ÖZERK DİYANET EVKAF SENDİKASI 10- SUFFA DERNEĞİ 11- ŞAHİN-DER 12- VAHDET VAKFI GAZİANTEP TEMSİLCİLİGİ-13-GAZİANTEP DARUL HADİS CEMİYETİ
Kaynak:
Bu haber toplam 3000 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri